Samsun

Talep patladı! Kilosu 600 TL

Samsun’da aktarcılar koronavirüs salgını nedeniyle son zamanlarda propolise olan talebin ciddi bir artış yaşandığını belirtti

Samsun’da koronavirüs nedeniyle bağışıklığı güçlendirdiği bilinen propolis en çok tercih edilen ürün oldu. Vatandaşlar bu nedenle aktarlara akın etti. 30 ila 60 mililitre 60 TL’ye kadar satılan propolisin kilosu ise 600 TL’den satışa sunuluyor.

SATIŞLAR ARTTI
İlkadım İlçesi’nde aktarcıcılık yapan Talha Çalık koronavirüs nedeniyle vatandaşın ek takviyelere ihtiyaç duyduğunu bu doğrultuda propolise de ilginin bir hayli arttığını söyledi
Artan virüs sebebiyle propolis satışlarının arttığını belirten Çalık, ”Koronavirüs hastalığının artmasıyla beraber vatandaşımız da virüsten korunmak amacıyla ek takviyelere ihtiyaç duyuyor. Bu dönemde vatandaşın talebi propolis maddesi oldu. Propolis maddesi kullandığı zaman dış etkenlere karşı koruma sağladığı için bu süreçte satışlarımız arttı” diye konuştu.

600 LİRA OLDU
Propolis fiyatlarında artış yaşandığını ifade eden Çalık, ”Geçen yıla nazaran fiyatı 300 TL’ye satılan propolisin şuanki kilogram satışı 600 liraya çıktı. Propolisin 30ml – 50ml formları 30-60 TL arasında değişiyor” ifadelerini kullandı.

Esra VURAL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı