Gülsan Esnafından Başkan Demir’e ‘Kör’ Tepkisi

Gülsan Esnafından Başkan Demir’e ‘Kör’ Tepkisi
A+
A-
10.02.2021
ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Toybelen’de kurulacak yeni sanayi sitesindeki dükkan fiyatlarını yüksek bulan ve eylem yaparak eleştirenleri ‘kör’ olarak nitelendirmesi üzerine sıkıntılı süreç yaşayan esnaf, Samsun Canlı Haber TV’ye konuşarak tepkilerin dile getirdi.

ESNAFI KİRASINI ÖDEYEMİYOR
Halit KIZILDEMİR: Esnafa kör diyen insan önce gelip esnafıyla konuşsun. Şu anda esnaf kendi dükkanının kirasını ödeyemezken, o paralara nasıl dükkan alacak? Herkes kazandığına göre konuşur. Demek ki o çok kazanıyor ve ona göre çok ucuz ama bize göre değil. Esnafı dolaşsın kim kör anlar.

DÜKKANLARI ZENGİNE SATSIN
İlhan KAYA: Asıl kör olan Mustafa Demir’dir. Biz küçük bir esnafız. Bu şartlarda dükkan alma şansımız yok. Bize alternatif dahi sunmuyor. Benim dediğim olur diyor, başka bir şey demiyor. Gitsin zenginlere satsın.

 

BU DÜNYANIN ÖTEKİ TARAFI VAR
Yusuf SÜMER: Bir kez daha söylüyoruz, dükkan fiyatları çok yüksek. Biz kör olalım onlar aydın olsun. Bu dünyanın öteki tarafı da var. Buradaki körler diğer tarafta aydınlanacak. Kimsenin kuşkusu olmasın.

 

BU YAPILAN DEMİR’İN BİZE KAZIĞIDIR
Ali AYDINOĞLU: Bu yapılan Mustafa Demir’in bize bir kazığıdır. Seçimden önce çok vaatler verdi ama şu anda kendisi yok. Söylemiş olduğu söz kendi ayıbıdır. Seçim zamanı bizlere böyle konuşmuyordu.

 

DEMİR ESNAFI BİR DİNLEYEBİLSE
Halit YANİÇÜN: Sanayide bu dükkanları alabilecek bir tane esnaf dahi yok. Mustafa Demir’in sanayi gezip dolaşması lazım. Kör demiş olabilir ama biz bir karşılık vermiyoruz. Biz yine içimize atıp karşımızdakini zor durumda bırakmak istemiyoruz.

 

KÖR OLAN BELLİ
İbrahim VARDAR: Bu cümlelerini kabul etmemekle birlikte reddediyoruz. Kendisini artık ciddiye almıyoruz. Esnafın durumunu bilen biliyor. Esnaf kirasını bile ödeyemiyor. Kör olanın kim olduğu belli.

 

YANLIŞ BİR İFADE
Mustafa AYDOĞDU: Bir belediye başkanının esnafına kör demesine diyecek hiçbir sözüm yok. Esnaf geçimini çok zor sağlıyor. Bu onun kendi görüşü, biz yinede belediye başkanımıza bir şey demiyoruz. Yine de çok yanlış konuşmuş.

 

SANAYİYİ BİLMEYEN KONUŞUYOR
İbrahim KOL: Bu onun körlüğüdür. 100 metrekare bir alana 346 bin lira oraya kim verir? Kimse vermez. Esnafa kör diyen kişi kördür. Samsun’u bilmeyen, dışardan gelen ve sanayiyi gezmeyen bir insan bunu konuşur.

 

KENDİSİNE YAKIŞTIRAMADIM
Asım CERRAH: Sayın Mustafa Demir’in adaylık döneminde bizlere vermiş olduğu bir söz var. Biz bu sözün gerçekleşmesini bekliyoruz. Mustafa Başkan’ın böyle cümleler kullanmasına çok şaşırdım. Bakanlık yapmış bir siyasiye yakıştıramadım. Bu konuda da ayrı bir şaşkınlığım var.

 

KENDİ İNSAFINA KALMIŞ
Yusuf KARADENİZ: Kendi insafına kalmış bir şey. Fiyatlar pahalı bu sebeple oradan dükkan almayı düşünmüyorum. İstesem de alamam zaten. Söylediği cümleyi de tasvip etmiyorum.