Samsun

Vatandaştan kuralsızlara tepki “Dışarıda gezmeyin, EVDE KALIN”

Samsun’da yaşayan vatandaşların birçoğu, koronavirüs testi pozitif çıkan veya temaslı kişilerin, dışarıya çıkarak başkalarının hayatını tehlikeye attığını belirtti vr “Evde kalın” çağrısı yaptı

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu son günlerde, test sonucu pozitif çıkan ya da temaslı olduğu için karantinada olması gerekenlerin, HES Kodu sorgulaması sonucunda alışveriş yaparken, berberde traş olurken veyahut dışarda gezerken yakalanması üzerine tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar, bu kişilerin başkalarının hayatını tehlikeye attığını belirterek, kurallara uyma çağrısında bulundu.

KİMSENİN HAKKI YOK
Özcan KÖK: Karantinadan kaçan insanlar cahil insanlardır, onlar hiç acı çekmemişler ve hiç hastalık görmemişler demektir. ‘Nasıl olsa ben yaşayacağımı yaşadım, ölsem ne olur? ‘ düşüncesi var. Bunun olmaması lazım. Kimseye bulaştırmalarına hakları yok.

BİRARADA TUTMAK LAZIM
İlknur ALTUNTAŞ: Bence Samsun’da insanlar 15 gün sokağa çıkmasın. Hatta karantina kurallarına uymayanları bir araya toplamaları lazım. Çünkü virüsü her yere yayıyorlar.

UZAK DURMAK GEREK
Şerif YAMANOĞLU: Devlet ne kadar önlem alırsa alsın, önemli olan insanların ne yaptığıdır. Bana bir şey olmaz mantığından uzak durmak lazım. Samsun Valiliği yeterli önlemleri alıyor ama insanlarımız pozitif olduğu halde parkta rahat rahat gezebiliyor. Tedbirlere uymayanlara cezaları arttırabilir.

VEBAL ALTINDALAR
İbrahim PAK: Güvenlik görevlilerimiz yeterli önlemleri alıyorlar ama bizim insalarımız dikkat etmiyor. Yazıktır, günahtır ve vebal altına giriyorlar. İşim olmadıkça, dışarı çıkmıyorum Devlet, milleti eve hapsedemez ya da ‘Sen dışarı çıkmayacaksın’ diyemez. Bizim dikkat etmemiz gerek.

KİMSEYE SEBEP OLMAYALIM
Kübra GÜNDOĞDU: Sadece kendimizi değil, etrafımızdakileri de düşünmek zorundayız. Lütfen ona göre hareket edelim. Mecidiye Caddesi ile ilgili HES kodu sorgusu doğru bir önlem. Bu önlemi her cadde de yapılabilse daha iyi olur. Tabi Her şeyden önce insanların bilinçlenmesi gerekiyor.

YAŞAMAK MI LAZIM ?
Eyüp İNCESULU: Bu kadar insana yazık oluyor. Evinde oturup kapanması gerekir ama kalabalığa karışıp insanları tehdit altında bırakıyor. Bu durum hepimizin adına üzücü. İnsanlar bunun bilincinin farkına varmalı, illaki yaşamak mı lazım? İnsanlarımıza her şeyi zorla yaptırmak değil, bilerek bilinçli olarak tedbirlere uyması gerek.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı