Samsun

Vali Dağlı: En büyük etken tedbir

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Kovid-19 vakalarının azalmasında en büyük etkenin maske mesafe ve hijyen kuralına uymak olduğunu söyledi

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali denetimi sırasında Samsun’daki vaka sayılarının azalmasının sebebinin kurallara uyulmasından kaynaklandığını söyledi

OTOBÜSTE DENETİM
Vali Dağlı, İl Sağlık Müdürü Yard. Doç Dr. Muhammet Ali Oruç ile birlikte Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde koronavirüs denetimi yaptı. Vali Dağlı otobüsteki vatandaşları ‘Maske, mesafe ve hijyen’ kurallarına uymaya davet etti.

KURALLARA UYMALIYIZ
Samsun’daki vaka sayılarının azalmasının sebebinin kuralara uyulması olduğunu belirten Dağlı, “Vaka sayılarının azalmasındaki en büyük etken kuralara uymamız. Tabi burada özellikle halka açık yerlerde, çok fazla oturmamak, en azından mümkün olduğu kadar maskesiz oturmamak. Sosyal mesafeye dikkat etmek bunlar önemli. Tabi HES kodu uygulaması da var. Toplu taşıma araçlarımız belli bir düzene girdi. Şehir içindeki toplu taşıma araçları da düzene girdi ve tüm bunları uygulamak suretiyle iyileştirmeyi arttırıyoruz. Bunların hepsi ayrı ayrı katkıda bulunuyor” diye konuştu.

ACIMAYACAĞIMIZI SÖYLEDİK
Karantina kurallarına uymayan vatandaşların devlet yurtlarında zorunlu karantinada tutulduklarını açıklayan Vali Dağlı, “Geçen açıklamamız gibi onlara acımayacağız demiştik. Acımıyoruz yani. Çünkü burada yurdumuz çok yani devletimizin imkanları çok fazla ama inşallah orada daha az vatandaşımızı misafir etmek zorunda kalırız. Şu an da 51 vatandaşımız orada misafir ediyoruz. Biz bulduğumuzu yakaladığımızı karantina yurdumuza alıyoruz. Almaya da devam edeceğiz. Ama o süreç vatandaşlarımızda güzel bir duyarlılık oluştu ve bu manada karantina yurdumuzda kalanların sayısı da azalıyor. Buda sevindirici bir gelişme” dedi.

Esra VURAL, Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı