Genel

Ucuz Sigara Almak İsterken Canından Oluyordu

Ankara’da bir market işletmecisi, tanımadığı bir kişinin kendisine piyasa fiyatından daha ucuza 470 paket sigara satmak istemesi üzerine kabul ettiğini söyledi. Buluşma yerine giden adam, ucuz sigara getireceğini iddia eden kişi tarafından gasp edildi. Polisin incelemeleri sonucu yakalanan ve cezaevi firarisi olduğu öğrenilen adam nöbetçi mahkemece tutuklanarak tekrar cezaevine gönderildi.

ARACINI DA GASP ETTİ

Müşteki G.Ö. vermiş olduğu ifadesinde; kendisinin market işletmecisi olduğunu, tanımadığı bir kişinin işletmekte olduğu markete gelerek piyasa fiyatından daha ucuza 470 paket sigara satmak istemesi üzerine bunu kabul ettiğini söyledi. Şüpheli şahıs ile 31 Mart 2020 saat 01.30′ da buluşmak için randevulaştıklarını, buluşma yerine kendisine ait Beyaz renkli Toyota marka araç ile gittiğini ve şüpheli şahısla buluştuklarını anlatan G.Ö. bir müddet şahısla araçta oturduktan sonra zanlının belinden çıkardığı bıçak ile kendisini yaralayarak üzerinde bulunan 5.000 TL nakit parayı ve cep telefonunu aldıktan sonra kendisini araçtan zorla indirerek, beyaz renkli Toyota marka aracıda gasp ederek bölgeden ayrıldığını anlattı. G.Ö, olayla ilgili zanlıdan davacı ve şikayetçi oldu.

KAMERA KAYITLARIYLA TESPİT EDİLDİ

Konu ile ilgili Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda; şüphelinin olaydan bir süre sonra müştekiden gasp ettiği beyaz renkli Toyota marka araç ile bir akaryakıt istasyonundan akaryakıt alması üzerine Benzinlik Plaka Sistemine aracın plakası düşmüş, bahse konu akaryakıt istasyonuna ait güvenlik kameraları izlenerek yapılan görüntü incelemelerinde müştekiye ait beyaz renkli Toyota marka araçtan ağzında medikal maske bulunan bir erkek şahsın indiği ilk önce akaryakıt aldığı daha sonra akaryakıt istasyonu içerisinde bulunan tuvaleti kullandıktan sonra gasp ettiği araca binerek akaryakıt istasyonundan ayrıldığı tespit edildi. Kamera kayıtlarından tespit edilen zanlı müştekiye gösterildiğinde, müşteki şahsı kesin ve net olarak teşhis etti.

CEZAEVİ FİRARİSİ OLDUĞU ANLAŞILDI

Müştekinin teşhis işleminden sonra yapılan çalışmalar neticesinde E.Ç. isimli şüphelinin açık kimlik bilgileri tespit edildi. Kimlik bilgileri tespit edilen şüpheli şahsın 2 ayrı hırsızlık suçundan aradığı ve cezaevi firarisi olduğu anlaşıldı.

SİLAHLI YAĞMA SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Şüpheli E.Ç.’nin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda müşteki şahıstan gasp ettiği beyaz renkli Toyota marka araç, 5000 TL paranın 4.300 TL’si ve cep telefonu ile birlikte yakalandı. Şüpheli E.Ç. konu ile ilgili çıkarıldığı mahkemece gece vakti silahla yağma suçundan tutuklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı