Samsun'da annenin çırpınışı Samsun'da annenin çırpınışı
https://www.youtube.com/watch?v=61e9s5L5UrU

Samsun'da 1,5 yaşındayken babası şehit olan ve 7 yaşında babası adına devlet övünç madalyasını alan Cemre Ada Övünç, annesinin “Babanı anlatır mısın?” sorusuna, “Bir şey söylemek istemem çünkü bildiğim bir şey de yok” demesi herkesi duygulandırdı

Samsun Valiliği, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde "Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni" düzenlendi. Törende 21 kişi devlet övünç madalyası ve beratı almaya hak kazanırken, 19 yakını katılım sağlayarak madalyaları teslim aldı.

'BİLDİĞİM BİR ŞEY YOK'
Törende 7 yaşında babası adına devlet övünç madalyasını alan Cemre Ada Övünç ilgi odağı oldu. 2015 yılında Mardin’de şehit olan özel hareket polisi Oktay Uçar’ın kızı Cemre Ada Uçar, babasının devlet övünç madalyasını Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın elinden aldı. Annesi Zehra Uçar ile birlikte babasının madalyasını alan Cemre Ada, annesinin “Babanı anlatır mısın?” sorusuna, “Bir şey söylemek istemem çünkü bildiğim bir şey de yok” diye cevap verdi.

ONUN İÇİN ODA HAZIRLADIK
Eşinin şehit olmasından dolayı eksik yanlarının çok olduğunu ama gururlu olduklarını ifade eden şehit Oktay Uçar’ın eşi Zehra Uçar, “Mutlu ve gururluyuz çünkü bu yükü ve sorumluluğu taşıyoruz. Bu da bizi bir nebze rahatlatıyor ve onur veriyor. Eksik yanlarımız çok ama artılarımız da fazla. Cemre Ada da buraya geldiğinde çok mutluydu. Biraz da ‘üzüldüm’ dedi. Babasının şeref madalyasını koyacağı yeri bile hazırladı. Babası için bir oda hazırladık. Anılarla doldurduğumuz bu odaya babasının şeref madalyasını koyacak” diye konuştu.

MÜCADELE DEVAM EDECEK
Terörle mücadelenin her alanda devam ettiğini ifade eden Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “Mücadelemiz yurt içinde ve sınır ötesinde devam ediyor. Zaman zaman hepimiz için çok acı olan şehitlerimiz oluyor. Gazilerimiz ve yaralanmalar da oluyor. Bu da bu coğrafyada, vatanda olmanın bir sonucu gibi. Buna katlanmak durumundayız. Vatanı koruma ve böldürtmeme mücadelemiz devam edecek. Sadece Samsun’u düşündüğümüzde 461 şehidimiz var. Azımsanmayacak bir rakam. Bin 56 da şu anda aramızda olan gazimiz var. Samsun’da göreve başlayalı 3 ay oldu. Bu 3 ayda 5. şehidimizi toprağa verdik. Bu kolay değil, gerçekten acı” şeklinde konuştu. Törene ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı ile şehit yakınları ile gaziler katıldı.