Samsun

Samsunlu Vatandaşlardan İsrail Tepkisi

YETER ARTIK!

 

Vatandaştan sert tepki

 

Samsunlu vatandaşların birçoğu,  İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları şiddetle lanetlediğini dile getirdi

 

İsrail’in Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik saldırıları ile ilgili Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, yapılanların  bir zulüm olduğunu belirterek, “Bunun adı canilikten başka bir şey değildir” diyerek, tepkilerini ortaya koydu.

 

 

İSRAİL RAYDAN ÇIKTI

Ömer OLSAN:  Ülke olarak net bir tepki koymadığımızı düşünüyorum. Bu anlamda İsrail’e de yaptırım uygulayamadık. Her şey lafta ve sözde kalıyor. Bizim elimizden üzüntüden başka bir şey gelmiyor. İsrail tamamen raydan çıktı. Yıllarca lanetlenmiş bir toplum olarak kendilerine yakışanı yapıyorlar. Bizim de kendimize yakışanı yapmamız gerekiyor.

 

LANET OLSUN

Ergün UZAN: 40 senedir aynı durum yaşanıyor. Elimden gelse ben de oraya savaşmaya giderdim. Bir insan vicdanı en doğru ne düşünebiliyorsa ben de öyle düşünüyorum. Türkiye’nin tutumunu da iyi görmüyorum. Bu durumumuz da hiç hoşuma gitmiyor. İsrail’e de lanet olsun. Yazık, günah.

 

BUNUN ADI ZULÜM

Çetin ÇEPNİ: Bunun adın zulümdür. İsrail bundan başka bir şey yapmıyor. Hristiyanlar müslümanlara bu tür katliamları yapıyor. Biz de ülke olarak gerekli cevabı veriyoruz. Tepkimizi ortaya koyduk.

 

CANIMIZI SIKIYOR

Burhan YANIK: Bizim Türk vatandaşı olarak Filistin’e yardımcı olmamız gerekiyor. Bu zulümün yaşanması canımızı çok sıkıyor. Büyüklerimizin bir şeyler yapması gerekiyor.  İsrail’in bu zulmüne sessiz kalmamalıyız.

 

YANINDA ABD VAR

Mustafa ALÇIN: Bunun adı canilikten başka bir şey değildir. Müslümanlara zulüm yapılıyor. Bizi kendilerine karşı bir düşman olarak görüyorlar. Vahim bir olay yaşanıyor. Ülke olarak tepkimizi ortaya koyamadık. İsrail’in yanında Amerika var.

 

Emre ÖNCEL

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu