GenelSamsun

Samsunlu kadınlardan o vahşete tepki!

Samsun'da kadınların birçoğu geçtiğimiz günlerde sokak ortasında E.M.'nin öldüresiye dövülmesini şiddetle kınadıklarını belirterek, "Bitsin bu şiddet" dedi

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan kadınların birçoğu, şiddette cezaların ağırlaştırılması çağrısı yaparken vatandaşlar da şiddete son derece karşı olduklarını söyledi

ADALET YERİNİ BULSUN
Demet AVCIOĞLU: Böyle bir şeyin yaşanmasını istemezdim. Annelerimiz evlatlarını yetiştirirken, oğullarına ‘Seni dünyaya getirdim ama unutma ki evlendiğinde hayatında benim gibi bir kadın olacak’ demeli. Adalet yerini bulsun. Daha kaç kadın ölecek?

VURMA HAKKI YOK
Simge KESKİN: Videoyu izlediğimde çok kötü oldum. ‘Kadına verilen değer bu mu? ‘dedim. Bir kadına haksız yere vurma hakkın yok. Şiddete karşı cezalar ağırlaştırılmalı.

ACIMASIZCA DAVRANIŞ
Gülsüm ELDEN: Kadınlara ne kadar hak verirseniz verin, eğitim verilmediği sürece kadınlara şiddet sürecektir. Çok acımasızca bir davranış. Erkeklik nerede? Adamlık nerede? Biz bunları duymaktan çok yorulduk.

HAPİS ÖDÜL OLUYOR
Gamze KAYTAZ: Kadına yapılan şiddetlere alıştık. Ülkemizin en büyük problemi kadına yönelik şiddettir. Kesinlikle çalışma yapılması lazım. İnşallah sürgün edilirler. Sadece hapse atılması onlar için bir ödül oluyor.

SAHİP ÇIKILMALI
Kübranur KAYTAZ: Kadınlarımız çok değerli. Erkekler bunu anlayamıyor ama kadınlar olmazsa bu ülkede hiçbir şey olmaz. O yüzden kadınlara sahip çıkmak çok önemli.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı