Genel

Samsun Sele Teslim Oldu! Meteorolojiden Uyarı Üstüne Uyarı

Samsun Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü, 15 dakikada metrekareye 15 kilogram yağış düştüğünü ve yağışların gün boyunca etkili olacağını belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü, Samsun’da birçok noktada su baskınlarına neden olan sağanak yağışın, aralıklı olarak devam edeceğini belirterek vatandaşları olası su baskınlarına karşı uyardı

 

DOLU UYARISI
Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre, “Yaptığımız son tahminlere göre gün içerisinde yağışların devam etmesini önümüzdeki günlerde ise hafta sonu dahil bahar yağışları denilen yağışların Samsun ve iç kesimlerde etkili olmasını ve Samsun’un iç kesimlerinde yağışla birlikte dolu hadisesi bekliyoruz. Vatandaşlarımızı olası su baskınlarına karşı uyarıyoruz” denildi.

 

ZOR ANLAR
Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü’nden günler öncesinden yapılan sağanak yağış uyarısının ardından Samsun’da bu sabah sağanak yağış etkili oldu. İl geneline 15 dakikada metrekareye 15 kilogram yağış düşerken, bazı cadde ve sokaklar göle döndü. Birçok araç sağanak yağışın oluşturduğu baskınlar nedeniyle yolda kaldı. İş yerlerini su bastı. Ana arterlerde oluşan su birikintileri nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu