Samsun

Mahalleninin altyapı isyanı

 

Mahalleninin altyapı isyanı

 

Samsun’da Hürriyet Mahallesi ve Çiftlik mahallesi sakinleri, altyapı yetersizliğine kalıcı çözüm getirilmemesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’ye seslenerek ‘Geçici değil, kalıcı çözüm istiyoruz’ dediler
———

Samsun’un İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek, Çiftlik Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy ve mahalle sahilleri  altyapı sorununa kalıcı çözüm getirilmemesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’ye tepkisini dile getirdi. Muhtar Şimşek, “Defalarca bildirdik. Böyle pansuman geçici önlemlerle olmaz. Yazıktır bu masraflara” dedi

 

DURUMU DEFALARCA BİLDİRDİK

Geçtiğimiz akşam Samsun’da başlayan sağanak hayatı felç etti. Yağış nedeniyle rögarlar taştı, bazı cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Aniden bastıran ve şiddetli yağan yağmur nedeniyle sık sık yaşanan taşkınlarına vatandaşların ardından İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek ile Çiftlik Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy da her yağış sonrası sıkıntılar yaşandığına dikkat çekti. Şimşek ve Aksoy durumu defalarca SASKİ’ye bildirdiklerini ancak çözüm olmadığını söyledi.

 

HALK TEDİRGİN OLUYOR

Alt yapı sorununun geçici olarak değil kalıcı yöntemlerle çözülmesi gerektiğinin altını çizen Şimşek, “Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Müdürlüğü’ne sesleniyorum. Rasathane Cami Dr. Kamil Caddesi girişi böyle pansuman geçici önlemlerle olmaz. Akşam gene yağmur var. Siz sabah yine pansumana geleceksiniz. Olan vatandaşa oluyor, defalarca bildirdik. Altı kanser önce kanalı tedavi edin sayın yetkililer. Yazıktır bu masraflara!Burada acil çözüm lazım her yağmurda aynı sorunları Yaşıyoruz Halkta tedirgin oluyor. Direk lağım caddelere yayılıyor. İnsanlar hastalıkta kapabilir. Yapılması lazım “dedi.

Mahalleninin altyapı isyanı - Samsun

SADECE ÜZERİNİ KAPATIYORLAR

Çiftlik Mahallesi Muhtarı Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy, sorunun sadece üzerinin kapatıldığını belirterek, “Daha önce bu olayı yaşadık. Büyükşehir Belediyesi’ne sorunun çözülmesi için istekte bulunduk ama sadece gelip üzerini kapatıp gidiyorlar. Tamamen alt yapının değişmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan rica ediyoruz bu soruna acilen çözüm gelmesi gerekiyor. Geçici bir çözüm istemiyoruz” diye konuştu.

Mahalleninin altyapı isyanı - Samsun

KALICI ÇÖZÜM YOK

Mahalle sakinlerinden Ali Osman Erbaş da kalıcı çözüm uygulanmadığını ifade ederek, “Sadece burada değil Samsun’un genelinde alt yapı yetersiz. Geçici olarak yapılmaya çalışılıyor kalıcı bir çözüm uygulanmıyor. Yollar çok bozuk, trafik sıkışık. Samsun’un bazı bölgelerinde de böyle sorunlar var” dedi.

Mahalleninin altyapı isyanı - Samsun

ÇARE BULSUNLAR ARTIK

Yağmur yağdığında arabaların yolda kaldığını dile getiren mahalle sakini Zafer Kartal ise şunları söyledi: Bu rögarlar zaten bir kere değil, son 1 ayda en az 3-4 kere aynı şekilde patladı. Gelip burayı doldurup gidiyorlar. Yağmur yağdığında tekrar patlıyor. – Bu olaya bir çare bulsalar iyi olur. Resmen burada set oluştu.”

Mahalleninin altyapı isyanı - Samsun

Dilber BAHADIR-Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu