Samsun

Başkan Akyüz Samsun Canlı Haber TV’ye Konuştu “Genç Yetenekler Harcanıyor”

Başkan Akyüz Samsun Canlı Haber TV’ye Konuştu “Genç Yetenekler Harcanıyor” 

İlkadım YABPA Spor Kulübü Başkanı Ali Akyüz, oğlu Ceyhun Burak Akyüz’ün Alibeyköy Spor’a transfer olduğunu belirterek, “Mutlu ve gururluyum. Ancak Samsun, gençlerin farkına varıp, sahip çıkmalı” dedi.

GEÇ KALINMIŞ DEĞİL
İlkadım YABPA Spor’da oynayan 2002 doğumlu 1.93’lük genç kaleci Ceyhun Burak Akyüz İstanbul ekiplerinden Alibeyköy Spor ile 3 yıllık anlaştı. İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü Başkanı ve yetenekli oyuncunun babası Ali Akyüz gururlu olduğunu fakat Samsun’da birçok yetenekli futbolcunun olduğunu belirterek, “Samsun yetişen öz evlatlarını harcanıyor ve sahip çıkılmıyor. Bu çok üzücü bir durum. Araştırılıp bakılırsa Türkiye’de Samsunlu birçok genç var. Geç kalınmış değil, bir oluşumla Samsunlu çocuklara sahip çıkılmalı” diye konuştu.

akyuz 1 scaled Ana Manşet

akyuz 3 Ana Manşetakyuz 4 Ana Manşet

HEDEFİ OLAN KULÜP
Başkan Akyüz, “Oğlum Ceyhun Burak Akyüz İstanbul Alibeyköy Spor’a transfer oldu. Gittiği her kulüpte hizmet haricinde Samsun’un da ismini taşıyacak. Onurlu ve gururluyuz. Samsun’un görmediği yeteneği başka şehirler gördü. Oğlum BAL Ligi’ne gitti ama bu önemli değil. Alibeyköy Spor çok köklü ve hedefi olan bir kulüp. Oğlumu takip edip beğenmişler. 2 ay boyunca İstanbul’daki çalışmalar sonucunda teknik heyet ve kulüpten onay alarak, kadroya dahil edildi. Oğluma emek sarf eden hocalarımıza ve YAB-PA Akademi’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

akyuz 5 Ana Manşet

EVLATLAR HARCANIYOR
Başkan Akyüz Samsun’un öz evlatlarının harcandığını belirterek, şunları söyledi: “Samsun’da oğlum da dahil olmak üzere çok başarılı futbolcular var. Lakin Samsun’un, yetişen öz evlatları harcanıyor ve sahip çıkmıyor. Bu çok üzücü bir durum. Araştırılıp bakılırsa Türkiye’de Samsunlu olan bir çok genç var. Samsun’a bakıldığında ise hep dışarıdan oyuncu var. Geç kalınmış değil, bir oluşum sağlanarak Samsunlu çocuklara sahip çıkılmalı”

akyuz 6 Ana Manşet

akyuz 3 Ana Manşet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu