Samsun

Atakum’da büyük dayanışma örneği… Esnaftan Başkan Deveci’ye teşekkür

Samsun Canlı Haber TV’ye konuşan esnafın birçoğu, pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa destek çağrısı yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye teşekkür etti

 

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnafın birçoğu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla başlatılan ‘Yerel Esnafa Destek’ kampanyasını yerinde bulduklarını belirterek, Başkan Deveci’ye teşekkür etti. Esnaf, bu tür destekleri diğer başkanlardan da beklediklerini söyledi.

 

YERİNDE VE GÜZEL
Tuncay TOPAL: Bu tür çağrıların yerinde ve güzel olduğunu düşünüyorum.
Başkanımıza da bu açıdan çok teşekkür ediyorum. Sadece Başkanımız Cemil Deveci’nin değil diğer başkanların da yapması gerekiyor. Pandemiden dolayı mağduruz.

 

ÇAĞRI ÇOK ANLAMLI
Ömür ÇİFTLİK: Düşündüğümüz zaman, kurumsal firmalardan daha çok yöresel firmalara yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum. Yarın bir gün kurumsal firmalar buradan gider ama bizim gidecek bir yerimiz yok. Esnafa daha fazla sahip çıkılmalı, yapılan çağrı çok anlamlı.

 

BÜYÜK VE ÖNEMLİ
Yasin Nurullah ÇAVUŞ: Sayın Belediye Başkanımız Cemil Deveci’nin yapmış olduğu çağrı önemli. Çok teşekkür ediyorum. Bu zor günlerin altından hep beraber kalkarız. Bunun için de devlet görevlilerin çağrı yapmaları önem arz ediyor. Küçük gibi görünen ama aslında çok büyük ve önemli bir açıklama olmuş.

 

REKABET ÖLDÜRÜYOR
Ersin Çamurlu: Yerel esnaf için yapılmış olan bu çağrı gayet mantıklı. Ulusal mağazalar rekabeti öldürüyorlar. Bütün pazarı kendi ellerinde tekelleştiriyorlar. İnşallah vatandaşımız bu çağrıya uyup, bizi destekler.

 

HERKES YAPMALI
Zeki BAHADIR: Bu tür çağrıları herkesin yapması lazım. Bu zor dönemde esnaf can çekişirken vatandaşlarımızın biraz daha küçük esnaflara destek çıkmalılar. Zaten zincir marketler almış başını gidiyor.

 

10 NUMARA OLDU
Mümin AYDIN: Zaten olması gereken bu. Tabi ki küçük esnafı kalkındırmak gerekiyor. Başkanımızın yapmış olduğu çağrıyı yerinde buluyorum ve kendisine de çok teşekkür ediyorum. Deyim yerindeyse 10 numara bir açıklama olmuş.

 

KATKISI OLACAK
Saadettin TARAK: İlimiz ve Atakum adına değerli bir çağrı olduğunu düşünüyorum. Pandemi dolayısıyla yerel esnafın sıkıntıları var. Böyle bir kampanyanın yerel esnafa katkısı olacağının inancındayım. Bu anlamda da belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

 

KEŞKE DAHA DA BÜYÜSE
Serkan BAĞ: Olumlu karşılıyorum. Esnafın desteğe ihtiyacı var. 1 yıl boyunca kapalı kalmış dükkanlarımız var. Bu çağrı keşke daha da büyüse. Desteğin artması konusunda büyüklerimizden yardım bekliyoruz.

Emre ÖNCEL, Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı