https://youtu.be/UOQ1Ahq637w Samsunlular ‘Savaşa Hayır’ Dedi! “Güçlü Güçsüzü Ezmemeli” Samsun Medya Grubu mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaşa tepki göstererek, ‘Savaşa hayır’ dedi Samsun Medya Grubu muhabirleri, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili Samsunlulara düşüncelerini sordu. Samsunlular savaşın derhal durması gerektiğini belirterek, barış vurgusu yaptı. Samsunlular, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaş için şunları söyledi: ‘YURTTA SULH, CİHANDA SULH’ Mustafa BAYRAM: Savaş doğru bir şey değil. Olmaması gerekiyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Yurtta sulh, cihanda sulh. Doğru bulmuyorum.

‘OLAN ÇOCUKLARA OLUYOR’ Selda BAYRAM: Savaşlar çok kötü bir şey. Olan kadın ve çocuklara oluyor. Herkes barış içinde yaşamalı. Acıya ve kan dökmenin kimseye faydası yok. ‘İNŞALLAH BİTER’

Hayrullah KAYHAN: Savaş diye bir şeyin olmaması gerekiyor. İnşallah biran önce biter. Türkler de çok var orada. Allah onların ve oradakilerin yardımcısı olsun. ‘GÜÇSÜZ EZİLMEMELİ’ Mehmet ARSLAN: Güçlünün güçsüzü ezmemesi lazım. Üzüntülüyüm. Güç ve silah üstünlüğü var diye bunlar yapılmamalı. Orada kardeşlerimiz var. Hele de öğrenciler var. Canımız sıkıyor. Söylenecek pek de söz yok. Allah yar ve yardımcıları olsun.

‘HERKES SESSİZ KALIYOR’ Yaşarcan KOL: Savaşa karşıyız. 21. yüzyıla geldik. Bu dönemde bir ülke işgal ediliyor ve herkes sessiz kalıyor. Kabul edilebilir bir durum değil . Elimden bir şey gelmiyor. Üzgünüm. ‘OLUMLU BAKAMIYORUM’ Aybüke AKGÖL: Savaşa olumlu bakamıyorum. Bunlar geçiş için bizim köprüleri kullanmak isteyecekler. Bizimle de savaşacaklar. Olan bize, kadınlara ve çocuklara olacak. Bizim geldiğimiz noktada ekonomik olarak da çöküşteyiz. Doları zaten konuşmaya hiç gerek yok. ‘HİÇ UĞRUNA ÖLÜYORLAR’ Nadir GÖKSU: Yazık günah. Bir hiç uğruna insanlar öldürülüyor. ‘Savaşa hayır’ diyorum. Kesinlikle de kabul etmiyorum. Çünkü gördüklerimiz bizi çok üzüyor. OLMASA İYİ OLURDU Hülya ÇAKIR: Olmasa daha iyi olurdu. Koronayı bitiremeden bir de savaş çıktı. Kadın ve çocukların durumu beni çok üzüyor. İnşallah daha fazla sürmez. Dilber BAHADIR, Umut Can EREN SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.