https://youtu.be/s1VM8px3EHA

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi(TEM) ekipleri, İlkadım, Canik ve Atakum ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

11 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ'ın eylem ve faaliyetlerinin tespitine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamasında İstihbarat Şube Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda Irak'ta bulundukları dönemlerde DEAŞ içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen ve Samsun'da ikametleri bulunan Irak uyruklu 13 şahsa yönelik bu sabah eş zamanlı operasyon düzenledi.

12 KİŞİ YAKALANDI
Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde 11 farklı adreste saat sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda yabancı uyruklu Baa,Hdsam,Saff,Aaff,Faıı,Msaa,Wjkal,Yjma,Ymgg,Akaq,Ekmm ve Fkmm olmak üzere toplam 12 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyale incelenmek üzere el konuldu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber: Mustafa İNAN