https://youtu.be/A_IYwvu_Yso

Bakan Koca'dan Samsun'daki o çirkin saldırıya ilişkin açıklama: "Şiddetle mücadelemizi sürdüreceğiz" - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bafra Devlet Hastanesi'nde görev başında bıçaklı saldırıya uğrayan Acil Servis Doktoru Celal Ayyıldız'a geçmiş olsun dileklerini ileterek, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin kararlılık mesajı verdi

ŞİDDETLE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete taviz verilmeyeceğini vurgulayarak, "Samsun Bafra Devlet Hastanesi'nde bir doktor arkadaşımızı görevi başında bıçakla yaralamaya çalışan saldırgan tutuklandı. Bu uğurda canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza saldırmanın izahı olamaz. Şiddetle mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Gözden kaçırmayın

Necdet Uzun Yazdı: Nerede Bu Devlet, Nerede Bu Millet?.. Necdet Uzun Yazdı: Nerede Bu Devlet, Nerede Bu Millet?..

Samsun’un Bafra ilçesinde Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda doktora bıçaklı saldırıyı polis ve güvenlik ekipleri tarafından engellendi. O anlar ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

İLGİLENMEDİ DİYE...

Olay, 21.30 sıralarında Bafra Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hilmi K. isimli 18 yaşındaki genç ile Acil Servis Doktoru Celal Ayyıldız arasında kendisi ile ilgilenmediği iddiasıyla tartışma yaşandı. Doktor Ayyıldız, hastane polisinin yanına gidip durumu anlatarak yardım istedi. Doktor Celal Ayyıldız hastane polisi ile muayene odasına döndüğü sırada Hilmi K. (18) isimli genç, elinde gizlediği bıçakla doktora saldırdı. Hastane polisi ve özel güvenlik görevlileri, saldırgan Hilmi K.'ya müdahele etti. Olayda doktor Ayyıldız saldırıyı yara almadan atlattı. Hilmi K. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.