Samsun

Vatandaşdan ‘Afet Eğitim Seferberliği’ne Tam Destek

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, 'Afet Eğitim Seferberliği' kapsamında 800 bin kişiye eğitim verilecek olmasını, olumlu bulduklarını ve depreme karşı bilinçlendirme çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

FAYDALI OLUR
Selami SAYAR: Depreme hazırlıklı değiliz. Samsun, risk bölgesinde Dolayısıyla ihmal ediyoruz aslında. Yapılacak olan afet eğitimi bence halka çok faydalı olacaktır. ‘Deprem geliyorum’ demez. Örneklerini gördük.

DERS ÇIKARALIM
Mustafa AŞKIN: Samsun’da sıklıkla deprem yaşanmadığından dolayı bilinçsiz davranıyor olabiliriz. Eğitim veriliyor olması çok güzel bir fikir. Hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. İnsanlarımızı hazırlamamız gerekiyor.

EĞİTİM FAYDALI
Oğuzhan ÖZİL: Samsun’da çok fazla deprem görülmüyor. Başka bir şehirde yaşıyor olsaydım çeşitli önlemler alabilirdim. Samsun’un deprem konusunda bilinçsiz olduğunu düşünüyorum. Eğitim veriliyor olması her insan için faydalı.

HAZIR DEĞİLİM
Mustafa BEKTAŞOĞLU: Depreme hazırlıklı değilim. Binalarımız da hazır değil. Bilgi, kültür ve eğitim noktasında eksiğiz. Bu tür eğitimler kültür açısından faydalı şeyler. Bu tür şeylerin destekçisiyiz.

HERKES EĞİTİLMELİ
Ahmet AYVAZ: Sağlıkçı olduğumdan dolayı, evde birtakım eşyalar bulunduruyorum. Çantam, düdüğüm ve fenerim var. Türkiye çapında bir yayılım ve katılım olursa herkes bilgi sahibi olmuş olur. Herkesin eğitilmesi lazım.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı