Samsun

Vatandaşa göre; Akşener dönmez

Sorularımızı yanıtlayan Samsunlu vatandaşların birçoğu Meral Akşener’in olası bir Cumhur İttifakı davetini kabul etmeyeceğini belirtti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener için kullandığı “Eve dön” çağrısını değerlendirdiği konuşmasında “Sayın Bahçeli’nin Akşener’e daveti benim yadırgadığım bir davet değildir, en makul seviyede davettir. HDP ile, terör örgütleriyle el ele olmak milli ve yerli olduğunu düşündüğümüz İYİ Parti’ye hiç uygun düşmeyebilir” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın bu sözleri siyaset kulislerinde, İYİ Parti liderinin Cumhur İttifakı’na katılma çağrısı olarak değerlendirilmişti. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunlu vatandaşların birçoğu Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’na katılmayı kabul etmeyeceğini ifade etti.

MHP’YE DÖNMELİ
Samet DUMRU: Meral Akşener’in bir an önce MHP’ye dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ittifak yaptığı partiler kendisine yakışmıyor. Meral Akşener’in partisi MHP’ dir ve MHP’ye yakışan bir siyasetçidir.

AKŞENER’İN YOLU YOL
Yaşar TÖRE: Memleketin hali ortada. Hem Cumhurbaşkanı’nın hem de Devlet Bahçeli’nin siyasetten biraz uzak kalması gerektiğini düşünüyorum. Meral Akşener’in yolu belli. Akşener, Cumhur İttifakı’ndan gelecek bir daveti kabul etmez.

TERS DÜŞTÜLER
Ömer Reis CEYLAN: Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın davetini kabul etmez. Hatta olası bir Cumhur İttifakı teklifini de kabul edeceğini düşünmüyorum. Bir kere ters düştüler. Bu yüzden beraber aynı yolda yürümezler.

İTTİFAK ÇOK ZOR
İsmail ŞAHİN: AK Parti’nin, MHP ile İYİ Parti’nin ittifak olması zor gibi görünüyor. İYİ Parti ancak CHP ile ittifak olur. Onun dışında Cumhur İttifakı ile bir olması zor gibi görünüyor.

AKŞENER, KABUL ATMEZ
Abdurrahman ÖZDEMİR: Meral Akşener olası bir ittifak teklifini kabul etmez. Çünkü Meral Akşener MHP’deyken yollarını ayırıp farklı bir parti kurdu. Çatı yapısına bakarsak beraberler ama ben Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’nda olacağını düşünmüyorum.

MEMKLEKETİ DÜŞÜNÜRSE…
Mehmet ÇELEBİ: Cumhur İttifakı Meral Akşener’i davet etti ve ittifak dedikoduları yayıldı. Ben bu davet sonrası bir ittifak olabileceğini düşünüyorum. Normalde Meral Akşener kabul etmez fakat memleketin durumunu göz önüne alıp değerlendirirse kabul edebilir.

CİDDİ OY ALIYOR
Ahmet KETENCİ: Meral Akşener’in MHP’ye davet edilmesinin sebebinin, Devlet Bahçeli’nin seçim yoklaması olarak görüyorum. Bahçeli siyasette saatli bomba gibi. Kendisinin ne yapacağı belli olmaz. Meral Akşener bu daveti kabul etmez diye düşünüyorum.Akşener ciddi bir oy alıyor. Eğer Cumhur İttifakı’nı kabul ederse oylarında düşüş olabilir.

OLUMLU BAKIYORUM
Celal IŞIK: Devletin bekası için bazı partiler hariç bu tarz partiler arasında görüşmeler, birlikte fikir alışverişi yapmaları doğru olabilir. Meral Akşener, hatırı sayılır bir oy potansiyeli ile ciddi bir şekilde, yönünü milli birlik ile milli çıkarlara doğru çevirirse bu duruma olumlu bakıyorum.

KARAR SİYASİLERİN
İsmet TAŞDEMİR: Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Meral Akşener’i davet etmesi güzel olumlu bir davranış. İttifak dedikoduları dönüyor ama bu dedikodulara siyasiler bir açıklama getirecek.

ONLARA PABUÇ BIRAKMAZ
Hasan Basri ARSLAN: Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’na katılması gibi bir durumun olacağını düşünmüyorum. Öncelikle Devlet Bahçeli net konuşmadı. Kurduğu “Evine dön” cümlesi, iki tarafa da çekilebilir. Birincisi gel bizimle bir ol, ikincisi de siyaseti bırak anlamına gelebilir. Ama Meral Akşener yılların siyasetçisi bu tarz cümlelere pabuç bırakmaz.

Esra VURAL, Yasin YILDIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı