1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneği, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 20 Ocak Anıtı'nın ışıklandırma sistemine sert tepki gösterdi. Taraftarlar, ''Bu rezaleti düzeltin. Samsunspor takımı...

Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum! Mustafa Demir, Vezirköprü'de yol sorunu kalmayacak demişti!.. İşte ilçede son durum!
1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneği, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 20 Ocak Anıtı'nın ışıklandırma sistemine sert tepki gösterdi. Taraftarlar, ''Bu rezaleti düzeltin. Samsunspor takımının renkleri KIRMIZI-BEYAZ-SİYAH’tır'' dedi HERKESİ RAHATSIZ ETTİYılport Samsunspor'u her platformda destekleyen 1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneği, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin imza attığı skandal 20 Ocak Anıtı ile ilgili açıklama yaptı. Dernek yaptığı açıklamada, ''20.01.2021 tarihinde Millet Bahçesi’nde açılışı yapılan 20 Ocak Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı’nın açılışı sırasında yaşanılanlar ve sonrasında aynı günün akşamı, anıtın ışıklandırmasında ortaya çıkan görüntüler, Samsunspor sevgisini ve Samsunsporluluk bilincini içinde taşıyan herkes gibi bizleri de rahatsız etmiş ve açıklama yapmaya mecbur bırakmıştır. RANT KAPISI DEĞİLDİRTasarımı açıklandığı günden bu yana Samsunspor taraftarının 20 Ocak futbol şehitlerimizi temsil etmediğini belirtmesine rağmen bu tasarım üzerinde ısrar eden zihniyetin açılışta da rezalet görüntüler vermesi bizleri "şaşırtmamıştır" ve ziyadesiyle üzmüştür, rahatsız etmiştir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki 20 Ocak günü yapılan hiçbir programsiyasetçiler başta olmak üzere hiç kimsenin rant kapısı değildir. Samsun ve Samsunspor sevdası samimi olan herkes için 20 Ocak günü matem günüdür ve marşlarla kutlanmayı kaldıramaz. RENKLERİMİZ BELLİDİRAnma programında yaşananların şokunu henüz üzerimizden atamamışken akşam saatlerinde anıt ışıklandırmasıyla ilgili sosyal medya paylaşımları bizleri ikinci kez şoka uğratmıştır. Unutanlar için hatırlatmada fayda vardır ki Samsunspor takımının renkleri KIRMIZI-BEYAZ-SİYAH’tır. Samsunspor’u temsil eden her olguda bu renkler kullanılmalı ve Samsunspor bu renklerle temsil edilmelidir. Amacının Samsun şehrine hizmet etmek ve Samsunspor’a kalıcı bir eser bırakmak olduğunu söyleyenleri, Samsunspor'dan çok başka memleketin takımının renkleri ile temsil ettiğini düşündüğümüzbu anıttaki REZALET görüntüleri bir daha görmemek üzere düzeltilmesi amacıyla ivedilikle göreve davet ediyoruz. Aksi takdirde milyon liralar harcanarak yapılan bu anıtı Samsunspor sevgisini yüreğinde taşıyan hiçbir taraftar tanımayacaktır.20 Ocak 1989 Samsunspor Futbol Şehitleri için 19 Mayıs Stadyumu çevresine yapılan, Samsunsporluluk ruhunu yansıtan güzide anıt için Samsunspor Kulübü Derneği’ne teşekkürlerimizi sunarız.