Samsunlular milletvekili adayı olsa ne vaat ederdi ?

Samsunlular milletvekilliğine aday olsaydı ne gibi vaatlerde bulunurdu. Samsun Canlı Haber TV’de vatandaşlardan bu sorunun yanıtını aldı. Vatandaşlar, "Samsunda gençlere istihdam sağlamak, yardıma muhtaç olanlara yardım etmek, ekonomiyi düzeltmek” gibi cevaplar verdi.

Samsunlular milletvekili adayı olsa ne vaat ederdi ?

Samsunlular milletvekilliğine aday olsaydı ne gibi vaatlerde bulunurdu. Samsun Canlı Haber TV’de vatandaşlardan bu sorunun yanıtını aldı. Vatandaşlar, "Samsunda gençlere istihdam sağlamak, yardıma muhtaç olanlara yardım etmek, ekonomiyi düzeltmek” gibi cevaplar verdi.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 10:36
banner167


Samsunlulardan seçim vaatleri!
 
Samsunlular milletvekilliğine aday olsaydı ne gibi vaatlerde bulunurdu. Samsun Canlı Haber TV’de vatandaşlardan bu sorunun yanıtını aldı. Vatandaşlar, "Samsunda gençlere istihdam sağlamak, yardıma muhtaç olanlara yardım etmek, ekonomiyi düzeltmek” gibi cevaplar verdi.
----------------------------


Seçimler yaklaşırken, milletvekilliğine adaylık sayıları da artmaya başladı. Bu süreç,  milletvekili adaylarının, seçim vaatlerinin ne olacağını akıllara getirdi. Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak Samsunlulara, milletvekilliğine adayı olsaydınız, halka ne vaatleri verirdiniz? Diye sorduk.

 İşte Samsunluların seçim vaatleri:

İNSANLARIN İHTİYAÇLARINA GÖRE HAREKET EDERDİM
Mustafa KÖKSAL: İnsanların daha rahat gezip dolaşabileceği alanlar yapardım. Bununla birlikte vatandaşlara daha güvenli yaşam alanı sağlardım. Çünkü insanlar endişe içerisinde. Ulaşım ve zam konularında büyük sıkıntılarımız var. Milletvekili adayı olsaydım bunlara öncelik verirdim. Samsun’da trafik sorunun ciddi anlamda arttı. Bunun için çalışmalara ağırlık verirdim. Kısaca özetlemek gerekirse insanların ihtiyacına göre hareket ederdim.

ÖNCELİĞİM ÇOCUKLARA GÜZEL BİR GELECEK SAĞLAMAK OLURDU
Orkun BULUT: Gençler ve çocuklar için daha çok yaptırımlar uygulardım. Onlara daha çok kaynak ve fırsat olanakları sağlardım. Çünkü yetişkin olduktan sonra sistemi yönetenlerin haricinde bir de sistemi besleyen çocukların olması gerekiyor. Onların huzurlu bir ortamda hayallerini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Aslında gençlik merkezi benim sevdiğim bir olgu. Fakat tam olarak içeriği anlaşılamıyor. Kurslar, öğretiler piyasada iş yapan işinde ehli olan kişiler gençlere işi öğretip onları geleceğe hazırlayabilirler. Özellikle Samsun’da takım çalışmasına yatkınlık yok. Hayali ve amacı olan insanların bir araya gelip de takım çalışmasını yatkın hale getirmeleri gerekiyor. Milletvekili adayı olsaydım bunlara ağırlık verirdim.

EVSİZ İNSANLARA ÖNCELİK VERİRDİM
Melek GÜLEÇ: İlk önceliğim evsiz olan insanlara yardım etmek olurdu. Samsun’da en çok yeşil alanlar var. O yüzden ben evsiz insanlara yardım etmek isterdim. Çünkü dışarıdaki insanların bize ihtiyacı var. Onların elinden tutmak benim her zaman önceliğim olurdu. Milletvekili adayı olsaydım yapacağım ilk iş bu olurdu.

YATIRIM ALANLARI GÜÇLÜ BİR SAMSUN OLMASI İÇİN UĞRAŞIRDIM
Nermin EKER: Sokaktaki çocukların dilenmesi yerine onları ıslah edecek yollar arardım. Kendim yazar olduğum için faaliyet ve etkinlik alanlarının çok olduğu çalışmalar yapmak isterdim. Okuma seviyesi yükselen bir Samsun olması için uğraş verirdim. Gençlerimiz işsizlik sorunuyla mücadele ediyor. O yüzden yatırım alanları güçlü bir Samsun olması için uğraşırdım.

İHTİYAÇLARA GÖRE BÜROKRATLARI HAREKETE GEÇİRİRDİM
Hüseyin YEŞİLDAL: Öncelikle Samsun’un sorunlarının araştırılmasını isterdim. Yoksa gereksiz yere konuşmanın bir anlamı yok. İhtiyaçlara göre bürokratları harekete geçirirdim. Çünkü bürokratlar Samsun’un içinden çıkmış insanlar. O yüzden sorunları daha iyi bilir vaziyetteler. Onları harekete geçirip Samsun’u daha hareketli ve modern bir şehir haline getirmek için çalışmalar yapardım. Kişisel değil de daha genel sorunlarla şehrin portresini değiştirmek gerekiyor. Artık Samsun’da yeşillik alanlar kalmadı. Nereye baksak beton yığını. Bununla ilgili de çalışmalar düzenlerdim.

İŞSİZLİK SORUNUNU ÇÖZER, FABRİKA AÇARDIM
Aydın KUŞ: Bütün milletvekilleri gibi değil de mutlaka benim farklı bir projem olurdu. Aynı zamanda herkesin verdiği vaatler gibi ben de aynılarını verirdim. Çünkü işsizlik sıkıntısı var. Bazı insanların iş sıkıntılarını çözmek için yardımcı olurdum. Karadeniz'in en güzel yeri olan Samsun'a büyük bir fabrika kurmaya çalışırdım. Bunu da lafta bırakmazdım. Meclis üyeleriyle ve büyüklerimizle konuşup hayata geçirmeye çalışırdım. Ama milletvekili adayı olmadığım için, tek düşüncem hayatımı en iyi şekilde devam ettirmek.

DİLENCİ VE YABANCI SORUNUNU ÇÖZMEYİ VAAT EDERDİM
Miraç Buğra SARI:  İnsanların maddi olanaklarını düzeltme vaadinde bulunurdum. Samsun'da dilenci sorunu var. Yabancılardan kurtarma, dilencileri azaltma vaadinde bulunurdum. Çünkü çok büyük bir sorun. Zaten insanlarımızda işsizlik var, bir de dilencilere acıyıp para veriyorlar.  Benim açımdan verilebilecek en güzel vaatler bunlar. Bazı belli başlı kurumlar var, Samsun'da olmayanları buraya getirmeye çalışırdım. Samsun'u kalkındırma vaadinde bulunurdum. Ama olabilir miydim bilmiyorum.

FAKİR VE GARİBANA ELİMDEN GELEN YARDIMI

 VERME SÖZÜ VERİRDİM
Yakup SAVAŞ:  Benim önceliğim iş olurdu. Samsun'da çok işsizlik var. İşi olmayanlara iş verme fırsatında bulunurdum. Bunu da kuru kuruya söylemez, yerine getirmeye çalışırdım. Tabii seçilseydim. Elimden gelen bütün yardımları halka dağıtırdım. Aç gözlü olmak hiç iyi bir şey değil. Çok fakir ve garibanımız var. Fakir ve garibanlara daha çok özen gösterip, sorunlarını çözmeye çalışırdım. Bütün milletvekilleri bu vaatleri veriyor ama hiçbirinin yerine getirdiği yok. Gerçekten yapmaya çalışan biri olduğu zaman ona da değer veririz.

TEK SORUNUMUZ OLAN EKONOMİYİ

DÜZELTMEMİZ GEREK
Kemal DURAN: Ben aday olsaydım ne vaat edeceğim bellidir. Önce ekonomik durumu düzeltme vaadi verirdim. Bizim tek sorunumuz ekonomi. Şu an ekonomi kötü, işsizlik var.  Bunları çözmek için oy isterdim. Ondan sonra da tek vaadim huzur olurdu. Bir insana bundan daha büyük bir vaat olur mu? Huzurun olduğu yerde her zaman mutluluk ve umut vardır. Memleketimiz altın gibi memleket. İnsanları geçindirecek bir vaat vermek, tarımsal kalkınmanın arkasında durmak yeterli. Her şey sofradan gelir. Ama gerçekçi olmak gerekir. Bunları söyleyip de yapmayan bir sürü vekilimiz var. Ben de bunları vaat ederdim.

İNSANLARIN EN ÇOK İHTİYACI OLAN

 HUZURU VAAT EDERDİM
Fehmi TÖRE: Huzur ve rahatlık. Daha başka ne vaat edebiliriz. Bir insan başka ne ister? Paraymış malmış bunların değeri hiç yok. İnsanlar da bunu anlıyor. Huzurum olmadıkça parayı ne yapayım? O yüzden huzur vaat ederdim. Çünkü insanların en çok huzura ihtiyacı var.  Bunu da çok zorlanmadan yapardım. Şu andaki vekillerimiz de biraz uğraşsa yapabilirler.KILIÇDAROĞLU'NU SİYASETTEN UZAKLAŞTIRIRDIM
Hasan ÇİFTÇİ: Ben olsam Kılıçdaroğlu'nu siyasetten çekmeyi vaat ederdim. Çok güzel bir vaat olurdu. Şimdi okul servislerini de ortadan kaldıracakmış, öyle diyor. Öğretmenler de öğrenciler de okula yürüyerek gidip gelecekmiş. Bir şeyler yapacakmış ama yapacak gibi görünmüyor. En büyük vaadim o olurdu. Onun dışında da yine insanlara rahat bir yaşam ve mutlu bir gelecek sözü verirdim.
 

Röportaj: Caner AKYÜZ – Havanur SUBAŞI – Deha İŞLER – Mustafa TOGUR

Son Güncelleme: 10.05.2018 12:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner165

banner163

banner171