Canlı Yayın
Kapat

Samsunlular hizmetlerden memnun

Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak ‘Söz Milletin’ sloganıyla sürdürdüğümüz sokak röportajlarımızda vatandaşlar, devletin sunduğu hizmetleri mikrofonlarımıza değerlendirdi

Samsunlular hizmetlerden memnun

Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak ‘Söz Milletin’ sloganıyla sürdürdüğümüz sokak röportajlarımızda vatandaşlar, devletin sunduğu hizmetleri mikrofonlarımıza değerlendirdi

11 Haziran 2018 Pazartesi 16:41

Samsun Canlı Haber ekibi 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala ‘Söz Milletin’ sloganıyla sürdürdüğü röportajlarına devam ediyor. Bu kez ekibimiz, vatandaşlara, devletin sunduğu hizmetleri değerlendirmelerini istedi.

Samsunlular, sunulan hizmetlerin olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirdi.

GENEL OLARAK MEMNUNUM 
İsmail GÜR: Devletin sunduğu hizmetlerden genel olarak aslında memnunuz. Eczanelere gidip ilaçlarımızı rahatlıkla alabiliyoruz. Hastanelerde ilgiden dolayı memnunuz. Fakat olmadığımız durumlarda olabiliyor. Mesela denetim konusunun çok az olduğunu düşünüyorum. Hastane konuları olsun, temizlik konuları olsun. Denetimin her yerde az olması bizleri tedirgin ve rahatsız edebiliyor. Denetim sıklığını arttırdıklarında çok fazla sorun kalacağını zannetmiyorum.
 
AŞIRI MEMNUNUM
Birol GÜRBÜZ: “Ben devletin sunduğu her hizmetten aşırı derecede memnunum. Örnek vermemi isterseniz eğer bir sürü örnek var. Hastaneler, SGK, 18 yaşına kadar ücretsiz sağlıktan yararlanan çocuklar, yaptırımlar, devlete olan borçların faizinin silinmesi ve bunun gibi nice örnekler verebilirim. Devletimiz bize yararlı hizmetler sunuyor. Dolayısıyla ben devletten de, devletin hizmetlerinden de kendi şahsım adıma gayet memnunum.” 

İNSANA GURUR VERİYOR 
Erol GÜRBÜZ: “Ben çok memnunum. Bu yüzden rahatsız olduğum veya olmasını istediğim bir şey aklıma gelmiyor hatta yok diyebilirim. Sağlık hizmeti, emeklilere yardım hizmeti, yaşlılara bakım hizmeti, Türk parasının değişmesi ve madeni paraların güzelleştirmeleri insana gurur veriyor. Bu hizmetler Türkiye’mizin gelişmesi demek. Vatandaşlara kolaylık sağlanması demek. O yüzden ben genel olarak memnunum. Daha güzel şeyler olabilir diye düşünüyorum.” 

MEVCUT HÜKÜMET GİBİSİ GELMEDİ
Hacı Durmuş ÖZBOLAT: “Oy kullanabilmek için, ailem ile birlikte Avrupa’dan özel olarak Türkiye’ye geldim. Oyumu kullandıktan sonra döneceğim. Devletimizden ve hükümetimizden çok memnunuz. 81 yaşındayım ve Sayın Menderesten sonra mevcut hükümet kadar hizmet veren başka bir hükümet ben görmedim. Bu yüzden Allah devletimize zeval vermesin. Hizmetleri ve yönetimleri bana göre olumlu. İnşallah bu şekilde yola devam edilebilir.” 

TAKİP EKSİKLİĞİ ÇOK FAZLA
Serkan AYGÜN: “Devletimizin bize sunduğu güzel imkânlar var. Genel olarak bu imkânlardan yararlandığımız zaman memnun oluyoruz. Fakat bana göre çok büyük takip eksikliği var. Aslında sunulan hizmetleri takip edebilecek, devletten birileri olsa ve bunu sık bir halde uygulasa sorun kalmayacak diye düşünüyorum. Mesela her gün kullandığımız yolda ulu orta sular akıyor. Bu yolun veya vatandaşın suçu değil. Takip eksikliğin kaynaklı rahatsız edici bir durum. Umarım düzelir.” 

UFAK TEFEK HATALAR OLABİLİYOR 
Hüsnü GÖKSU: “Bana bir zararı yok o yüzden aslında ben hizmetlerden memnunum. Eşim 10 sene hastanede kaldı ve bu süreçte hastaneden çok memnun kaldım. Hizmetler, gerçekten vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Hastaneden memnun değilim diyenlere sinirleniyorum. Ben emekliyim ve yaşım 70. Geçmişten bu güne değişen birçok şey gördüm. Hükümet bize çok güzel kolaylıklar sağladı. Bazı kesimlerde ufak tefek hatalar olabiliyor. Temizlik konusunda olabiliyor ama bu her yerde değil.” 

HİZMETLERDEN YARARLANAMIYORUZ 
Muhammet BAYCAN: “Sınavların zorlaşmasından memnun değilim. Ekonominin sıkıntıya girmesinden dolayı elimizin ve kolumuzu bağlanması ile hizmetlerden yaralanamadığımız durumlar oluyor. Mesela Suriye vatandaşları için birçok şeyimizi feda ettik. Maddi ve manevi kayıplar yaşadık. Bu yüzden onların, ülkelerine geri dönmelerini istiyorum. Benim ülkemde, benden daha fazla hizmetten yararlanmaları beni pek memnun etmiyor. Açıkçası rahatsızlık duyuyorum."

ZAMANINDA ÇOK ÇEKTİK AMA…
Hamdi KARAYEL: “Ben her şeyden memnunum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan geleli birçok şey değişti. Ben 76 yaşında bir vatandaş olarak hizmetlerde fazlası var eksiği yok diyebilirim. Menderes zamanında iyi olduğumuzu düşünüyorum, Özal zamanında yine iyi olduğumuzu düşünüyorum. Şuan mevcut hükümetimizin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zamanında çok fazla çektik ama şuan hizmetlerinden dolayı mutluyuz. Sabahın 5’inden, akşamın bir saatine kadar hastane sırası beklediğimiz zamanlar oluyordu. Bunun gibi bir sürü örnek var.” 

İŞ İMKÂNI HARİCİ GENEL OLARAK MEMNUNUM 
Orkun İSTİFOĞLU: “Biz genellikle hizmetlerden memnunuz. Fakat bazı durumlardan her vatandaş gibi bizde memnun olmayabiliyoruz. Mesela atıyorum ben, denetimli serbestlik görüyorum ve bu yüzden iş imkânı bulamıyorum. Kendi imkânlarım ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Asgari ücret 1600 TL olmuş bununla geçiniliyor. Fakat yetmediği durumlar oluyor. Sosyal faaliyetlere bu yüzden sıra bir türlü gelmiyor. Bu gibi durumlardan memnun değilim.”  

MEMNUN DEĞİLİM 
FATMA AYDIN: “Mevcut Hükümetin sunmuş olduğu hiç bir hizmetten memnun değilim. Çünkü fikirlerime ve görüşlerime uygun olmadığı için sunulan hizmetler bana da uygun olmuyor. Bu sebepten dolayı ben kendi adıma memnun değilim.” 

ERDOĞAN’IN HİZMETLERİNİ KİMSE İNKÂR EDEMEZ
Sebahattin ÇARDAĞ: “Devletin sunduğu hizmetlerden oldukça memnunum. Çünkü eski ile yeniyi görmüş bir vatandaş olarak her hangi bir kıyaslamada herkes her şeyin farkında olur diye düşünüyorum. Ben kendi adıma her şeyin farkındayım. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği hizmetler bütün vatandaş için yararlı. Mesela köprüler yaptı, havaalanları yapıyor. Duyan ve gören herkes bunu inkâr edemez.”

EĞİTİMDEN ÇOK YARARLANDIM
Yakup LERMİ: “Genel olarak hizmetlerden memnunum. Memnun olmadığım bazı ufak tefek konular olabiliyor. Mesela belediyelerin bazı uygulamalarından memnun olmuyoruz. Fakat genel olarak devletin her şeyinden memnunum. SGK’dan yararlanabiliyorum. Hastane sıkıntısı yaşamıyorum. Eğitimden oldukça fazla faydalandık. Lise, üniversite okurken çok fayda faydalandık. Eşimde faydalananlar arasındadır. Bunun gibi birçok şey var. Fakat benim şu an aklıma gelmiyor. Genel olarak memnunuz.”

HİZMETLERİNDEN DE HÜKÜMETTEN DE MEMNUNUM
Mustafa KILIÇ: “Ben hem hizmetlerinden hem de hükümetimden çok memnunum. Mesela yaş aylığı, 65 aylığı alıyorum ve şükürler olsun ailem ile bana yetiyor. Bunun gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birçok hizmetini gördük. Görmeye devam ediyoruz. Mevcut cumhurbaşkanımızın sayesinde kendi adıma rahatım. Tabi ki herkesin düşüncesi farklı olabiliyor. Saygı duyuyoruz.”

SAĞLIKTA GÜZEL HİZMETLER GÖRDÜK
Halit GÜL:  “Hizmetlerin genelinden, kendi adıma memnunum. Emeklisi olsun, sağlığı olsun bu gibi verdiği hizmetlerden memnunum. Özel hastaneler olsun devlet hastaneleri olsun gidince güzelce tedavimizi olabiliyoruz. Hastane veya eczanelerde sıra beklemiyoruz. Bu önemli bir konu ve her şeyi ile dört dörtlük. Sağlık konusunda çok fazla geliştik. Bizim istediğimiz ama yapılmayan hiçbir hizmet yok diyebilirim. Bu yüzden ben memnunum. Vatandaş istediği zaman oluyor.” 

BAZI HİZMETLERDEN MEMNUN DEĞİLİM 
Ergün EYÜOĞLU: “Ben devletin sunduğu bazı hizmetten memnun değilim. Ben emekliyim ve gidiyorum ay basında maaşımı alıyorum. Başka bir hizmet yok. Arabam yok yollara gitmiyorum. Fakat yolları güzel yaptılar. Mesela Hastaneler eski haline dönüyor. 10 sene önce daha iyiydi diye düşünüyorum.  Doktora görünebilmek için randevu almak zorundayız. Bu yüzden 15-20 gün sonraya ancak görünebiliyoruz. Acil bir durum olsa vatandaş olarak ne yapacağız onu bilmiyorum. Kim ne yaptıysa Allah razı olsun. Devletimize teşekkür ediyoruz.”

HASTA EŞİME VE BANA ÇOK BÜYÜK HİZMETLERİ OLDU
Zihnet DEMİRBAŞ: “Hastanelerin çoğunun paralı olmasından memnun değilim. Zor yürüdüğüm için yakın hastanelere gidiyorum ama bir sürü maddi kayıp oluyor. Bu konu hariç diğer hizmetlerinden oldukça memnunum. Eşim felçti ve benim yardımcı olamadığım bazı konularda bize çok büyük yardımcı oldular. Mesela gelip eşimi yıkadılar. Ben o hizmetten çok memnun kaldım. Allah razı olsun diyorum. Yollar, köprüler, Atakum ’un oralar gerçekten harika oldu. Ben o yüzden genel olarak memnunum.” 

Röportaj: Deha İŞLER - Havanur SUBAŞI

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.