İşte Samsun'da yaşamanın EN GÜZEL YANLARI!

Karadeniz'in başkenti Samsun'da, Samsun Canlı Haber TV olarak, vatandaşlara, "Sizce Samsun yaşamanın en güzel yanları nelerdir?" diye sorduk

İşte Samsun'da yaşamanın EN GÜZEL YANLARI!

Karadeniz'in başkenti Samsun'da, Samsun Canlı Haber TV olarak, vatandaşlara, "Sizce Samsun yaşamanın en güzel yanları nelerdir?" diye sorduk

25 Şubat 2018 Pazar 09:59

Denizi, kumsalı ve pidesiyle gönüllerde taht kuran Samsun'u Samsun halkına sorduk: Sizce Samsun yaşamanın en güzel yanları nelerdir?.. 

Samsunlu vatandaşlara göre Samsun'un en güzel yanları bakın neymiş?:

SAMSUN DA YAŞAMAK AYRICALIKTIR
Harun SEMİZ: "Samsun'un en güzel yanı sahilidir. Samsun'un güzelliği çok olduğu için hangisini söylesem bilemedim, Samsun da yaşamak ayrıcalıktır. İnsanları güzel, sahili güzel, Samsun'un kendisi ayrı bir güzel. Bana göre Samsun Karadeniz şehirleri arasında en güzelidir. Boşuna Karadeniz'in incisi dememişler. Ömrümün yettiği kadar bu şehirde yaşamak isterim."

SAMSUN ATATÜRK SAYESİNDE AYRI GÜZEL 
Mehmet YILMAZ: "Samsun Atatürk sayesinde ayrı güzel. Ben Antalya'da yaşıyorum Antalya hiç şüphesiz ki dünya'nın cennet köşesi. Samsun'a sürekli gelip gidiyorum. Samsun'da çok güzel bir şehir. Samsun'u seviyorum. Sahiliyle olsun, tarihiyle olsun Samsun çok güzel bir şehir."

ÇOK FARKLI VE GÜZEL BİR ŞEHİR
Yılmaz Ertut: "Samsun Karadeniz'in incisi, Karadeniz'in en güzel şehri olduğu için çok seviyorum. Diğer şehirlere göre çok özelliği var. Karayolu, havayolu, denizi bundan dolayı Samsun çok farklı ve güzel bir şehir ve bu bizim için her zaman ayrıcalıktır. Samsun'da yaşadığım için çok mutluyum. Samsun Karadeniz de diğer şehirlere göre daha çok gelişmiş bir şehir. 

EN GÜZEL YANI SAMSUNLU OLMAKTIR
Servet Can KILIÇOĞLU: "Samsun da yaşamanın en güzel yanı Samsunlu olmaktır. Samsunlu olmayan, Samsunu tam yaşayamaz. Ben üniversite de başka bir şehre gittiğim zaman yaşayamadım, geri döndüm. O yüzden başka şehirden gelen bir insan Samsunu tam yaşayamaz. Samsunun en büyük faydası, havası, suyu, ulaşımı, aklınıza gelebilecek her şey var. Bu yüzden Samsun diğer şehirlere göre bir farklıdır. Samsun'u Samsun olduğu için seviyorum."

SAMSUN TARİHİYLE, KÜLTÜRÜYLE, FUTBOLUYLA GÜZEL
Ali ÇİÇEK: "Samsun tarihiyle, kültürüyle, futboluyla güzel ve ben Samsun'u, Samsunsporuyla seviyorum. 10 yıldır Samsun'da yaşıyorum. Ankara'da doğdum büyüdüm ama aslen buralıyım. Samsun'a geldiğimden beri Samsunspor kültürüyle yetişiyoruz, Samsunsporlu olmanın ruhu bir başkadır. Buralı olduğumuz için o bizi buraya adapte etti. Bir şekilde zaten burada yetiştik. Eğer farklı bir şehre gidersem, Samsun'u çok özlerim. Samsun çok farklı bir şehir. Samsunlular Samsunspor’a sahip çıksınlar."

SAMSUN'DA YAŞAMANIN FARKLILIĞI ÇOK GÜZEL
Kazım ŞAHİN: "Doğduğumdan beri Samsun'dayım. Samsun'da yaşamanın farklılığı çok güzel, bir kere Samsun çok güzel bir şehir. Her şeyiyle çok güzel. Samsun, Samsun olduğu için güzel. Samsun'un sahili çok güzel. Samsun'u diğer şehirler ile kıyasladığımız zaman her şeyiyle güzel, gelişmiş bir şehir, sahili güzel."

KARADENİZ'İN GÖZ BEBEĞİ
Mustafa TUNCER: "Samsun Karadeniz'in göz bebeğidir. Samsun sürekli göç alıyor. Samsun gelişti, büyüdü. Samsun Karadeniz'in göz bebeği. Samsun doldu, nüfusu kalabalıklaştı. Her şey bol, lüks yaşamı var. Samsun ulaşımı olsun, sahili olsun çok gelişti. Fakülteye kadar tramvay  gidiyor. 

KARADENİZ SAHİL'İNİN İNCİSİ
Aziz KAMIŞ: "Samsun güzel bir şehir, Karadeniz sahilinin incisi, bu şehir de yaşamaktan mutluyuz. Çünkü şehrimiz canlı ve hareketlidir. İlerleyen zamanlarda turizm açısından da gelişir diye düşünüyorum. Şu an çok turizm olduğunu düşünmüyorum. Samsun Karadeniz'in en büyük şehri. Samsun'un diğer şehirlerden farkı büyükşehir olması olarak görüyorum. Samsun'un insanları sevecen ve hoşgörülüdür. Başka bir şehirden yabancı bir insan geldiği zaman yardımcı olur. Biz Karadeniz insanı sıcakkanlıyızdır. Samsun'un en büyük farkı insanlarıdır diye düşünüyorum."

SAMSUN ŞEHİR MERKEZİNİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Zeki Oğuz ERTÜRK: "Samsun'da yaşamanın ayrıcalıkları çok farklı. Samsun her zaman için Türkiye'nin en güzel kentidir. Bunu 65 yıllık Samsun'lu olarak söylüyorum burada doğdum, burada büyüdüm ama Samsun'un son günleri çok farklı oldu. Çiftlik Caddesi elden gitti, mecidiye elden gitti, Cumhuriyet meydanı elden gitti. Atakum'dan yeni bir şehir yaratmaya çalışıyorlar. Irmak Caddesi Samsun'un en güzel caddesiydi bitti. Adliye gitti, Emniyet gitti Samsun şehir merkezini öldürmeye çalışıyorlar. Öldürecekler de niyetleri o. Atakum'da rant var, ranttan dolayı merkez bitiyor. Zaten, şuan fiilen göç var.”

AMASYA'DAN DAHA ÇOK GELİŞMİŞ DİYEBİLİRİM
Hüseyin TAŞTEPE: "2 senedir Amasya'da yaşıyordum, Amasya'ya göre Samsun da her şey daha ulaşılabilir. Genç olduğum için, gerek alışveriş merkezleri olsun, kafeler olsun bu mekanlar daha çok ilgimi çekiyor ve ulaşılabilir. Bu konu da Amasya'dan daha çok gelişmiş diyebilirim."

AÇIK ARA İLE KARADENİZ'İN EN İYİ ŞEHRİ
Mehmet Mert KOLA: "Ben doğma, büyüme Samsunluyum. Bence Samsun gerek ulaşımı olsun, gerek alışveriş merkezleri olsun, gerek kafeler olsun daha iyi ve gelişmiş, farkı bu bence. Karadeniz'in en iyi şehri açık ara ile Samsun'dur."

SAMSUN'UN GEZİLECEK ÇOK GÜZEL YERLERİ VAR
Emir Han YALÇIN: "Ben Samsun'a Kastamonu'dan geldim,   6 aydır Samsun'dayım. Kastamonu'da deniz görmedim, Samsun bir kere denizi olduğu için çok şanslı ve deniziyle çok güzel bir şehir. Samsun'un gezilecek çok güzel yerleri var ve buradan gitmeyi düşünmüyorum. Samsun'a herkes gelip, görsün çok güzel yerleri var”

EN ÖNEMLİSİ KURTULUŞ SAVAŞI'NIN BAŞLADIĞI YER OLMASI
Kaan AKMAN: "Samsun'da yaşamanın farklılığı öncelikle denizidir. Devam edersek sahilinin gezilebilir olması, birçok aktivitelerin yapılabileceği faaliyetlerin olması. Tarih, kültür, turizm açısından diğer illerden önde olması, geçmişin izi olması. En önemlisi Kurtuluş Savaşı'nın başladığı yer olması. Yazın ayrı güzel, kışın ilçeleriyle birlikte daha farklı bir yaşam şeklinin olması. Fazla bir zenginliği yok ama gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazla. Karadeniz bölgesinin en büyük ve en gelişmiş bir kenti. 22 senedir Samsun'dayım, 22 senedir Samsun'dan memnunum. Samsun'un en güzel yanı yazın o sahilde gezmek, sahilin havasını almak. Kış'ın Ladik var, Kavak var, ilçeler de farklı etkinlikler yapabiliyorsun. 

Caner AKYÜZ- Atakan SAYAR

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yg 2018-02-26 23:29:42

Neresi güzel sahil şarapçı ,adliye piskopat çiftlik şımarık arsız gençlik kaynıyor köprü altı katilleri ile meşhur ya bide cennet gibiyiz bırakın abi bu işleri bu üst akıllar söyleniyor bunlar i