(Görüntülü) Vezirköprü'de en büyük sorun işsizlik

Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde yaşayan vatandaşlar, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'in seçim zamanı verilen vaatleri yerine getirmeye çalıştığını ancak ilçenin temel sorunun işsizlik olduğunu ifade etti

09 Mart 2020 Pazartesi 11:08
banner223

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV  ekiplerinin bu kez durağı Vezirköprü oldu. Mikronlara konuşan Vezirköprülüler, inşaatı devam eden hastane projesinin biran önce tamamlanıp, hizmete girmesini isterken ilçede temel problemin yıllardır işsizlik olduğunu yeni iş alanlarının oluşturulmasını istiyor. Vezirköprülüler ayrıca Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'in hizmetlerinden memnun olduklarını ancak seçim öncesi verdiği vaatleri yerine getirebilmesi için zamana ihtiyacı olduğu görüşünde.

İŞ OLNAKLARI KISITLI
Mehmet TETİK: Vezirköprü Belediyesi'nin bazı hizmetlerinden memnunum bazılarından ise memnun değilim. Akören Mahallesi'nde oturuyorum ve mahallemizde herhangi bir çalışma yok. Yollarımız bozuk. Bir yıl içinde parklar yapıldı, yeşil alan oluşturuldu ve bazı yollar onarıldı. Vezirköprü'de büyük yatırımlar yok. İlçede tekstil fabrikasından başka fabrikamız yok. Eğer Vezirköprü’ye yakışır bir sanayi alanı oluşturulursa hem şehrimiz hem de vatandaşlarımız için çok iyi olur.

BİRÇOK HİZMET YAPILIYOR 
Dursun AKBAŞ: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum. Bir yıl içinde mahalle yolları yapıldı. Su sorunumuz vardı o da çözüldü. Kısaca Vezirköprü'de birçok hizmet yapılıyor. Belediye Başkanımız İbrahim Sadık Edis, elinden geldiğince seçim zamanı vermiş olduğu vaatleri yerine getiriyor. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda eksikliklerimiz  giderilecektir. 

HASTANEMİZ AÇILSIN 
Ali ÇAKIR: Vezirköprü Belediyesi’nin çalışmalarından memnunum. Şeçimlerin ardından ilçe merkezine uzak mahallelerdeki yol sorunu çözüldü ancak vaatler pek de yerine getirilmedi. Yapımı hala devam eden bir hastanemiz var. Sabırsızlıkla hastanemizin açılmasını bekliyoruz. İsterim ki Vezirköprü İlçesi gelişsin, fabrikalar kurulsun ve temel problemlerimizden biri olan işsizlik sorunu çözülsün. 

BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUZ
Mustafa TURAN: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum. Bir yıl içerisinde gözle görülür bir fark var. Başkanımız İbrahim Sadık Edis'ten çok memnunuz. Vatandaşın herhangi bir sıkıntısında yanında olup, insanlara yardımcı olmaya çalışıyor. Yanına gittiğimizde arkadaşıymışız gibi bizleri karşılayıp sorunlarımızı dinliyor. Başkanımız, seçim zamanı verilen vaatleri elinden geldiğince yapmaya çalışıyor. Vezirköprü'de çalışmalar devam ediyor ve şu anda bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum.

İŞ SAHASI İSTİYORUZ
Sadık KARAKAŞLI: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum.  Bir yıl içinde mahallelerde ciddi çalışmalar yapıldı. Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis seçim zamanı verdiği vaatleri yerine getirmeye çalışıyor. En önemlisi bir sorunumuz olduğunda yanına gidip sıkıntılarımızı anlattığımızda, elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyor. Her il ve ilçede olduğu gibi Vezirköprü'de de işsizlik sorunu var. Gençlerimizin boş durmamasını  çalışabilecekleri güzel iş alanlarının olmasını isterim.

İSTİHDAMA ARTIRILSIN 
Fehmi GEZER: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun değilim. Vezirköprü’de yıllardır bir gelişme görmedim. Bir yıl içerisinde de Vezirköprü'de gözle görülür bir çalışma yapılmadı. Özellikle ilçemizde iş sahası yok. İlçemizde istihdam yaratılması için çalışmalar yapılmalı.

BÜTÇEMİZ YETERSİZ
Doğukan AYDIN: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun değilim. Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis bir yıl içinde elinden geleni yaptı ancak belediyemizin bütçesi ortada. İş sahamız da yok. Sadece tekstil fabrikamız var ama Vezirköprü için yeterli potansiyele sahip olduğunu düşünmüyorum.

GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR
Dursun KURU: Belediyemizin çalışmalarından memnunum. Bir yıl içerisinde yol çalışmaları yapıldı ve mahallelerin alt yapı sorunları çözüldü.  Günden güne Vezirköprü gelişiyor. Başkanımız İbrahim Sadık Edis seçim zamanı vermiş olduğu vaatleri yerine getirilmeye çalışıyor. Zamanla da tüm sözlerini tutacağına inanıyorum. Vezirköprü'nün en büyük sorunu hastaneydi ama onunda yapımı devam ediyor. Umarım bir an önce hastanemiz faaliyete geçer.

GENÇLERİN ELİ EKMEK TUTSUN
Ferit ASLAN: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum. Merkezden uzak mahallelerin yollarına asfalt döküldü, bozuk yollar da onarıldı. Başkanımız elinden geldiği kadar çalışıyor. Bizim tek sıkıntımız, Vezirköprü’de iş sahası olmaması. Çalışacak iş olsa, birçok gencimizin eli ekmek tutar. Dolayısıyla iş alanı demek rahat bir yaşam demektir. 

HASTANE HİZMETE GİRMELİ
Mehmet ÖZTÜRK: Vezirköprü Belediyesi'nin bazı hizmetlerinden memnun bazı hizmetlerinden ise değilim. İlçemizde hastane, su ve işsizlik gibi sorunlarımız var. Mahallelerin yolları yapılıyor, parkeler düzeltiliyor. Bir an önce hastanenin izmete girmesini istiyoruz. Sularımız içilmediği için de arıtma yapsalar çok güzel olur. 

VAATLER YERİNE GETİRİLİYOR
Remzi ŞEN: Vezirköprü Belediye'sinin hizmetlerinden memnunum. Bir yıl içerisinde alt yapı sorunları çözüldü ve yollar düzeltildi. Seçim zamanı verilen vaatler genel olarak yerine geldi ve gelmeye de devam ediyor. Vezirköprü'nün tek eksiği işsizlik. Keşke iş sahamız, fabrikamız, sanayimiz olsa.

İŞSİZLİK BÜYÜK SORUN
Ahmet SEZER: Belediyemizin hizmetlerinden memnunum. Belediye başkanımız ve çalışanlar ellerinden geldikçe vatandaşa yardım ediyor. Bir yıl içinde birçok sosyal yardımda bulundular, bozuk olan yolları yaptılar. Vezirköprü'de iş sahası yok ve istihdam ile ilgili çalışmalar olursa çok güzel olur. 

DURAĞAN YOLU TALEBİ
Mustafa GEMEŞ: Vezirköprü Belediyesi’nin hizmetlerinden memnunum. İlçemizde bir yıl içinde yol ve parke yapımından başka bir şey yapılmadı. Seçim zamanında verilen vaatler ile ilgili beklentimiz yok. İlçemizde Havza-Vezirköprü- Durağan yolunun hayata geçmesini istiyoruz. Vezirköprü'de tarım ve hayvancılık yapılıyor. Bununla ilgili çiftçiye destek olunabilir. İlçemizde işsizlik sorunu var. İş alanları oluşturularak istihdam yaratılabilir.  

VAATLER YERİNE GETİRİLİYOR
Hakan YURTSEVEN: Vezirköprü Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum. Vezirköprü'de bir yıl içerisinde kaldırımlar ve park çalışmaları yapıldı. Ekonomik olarak zor bir dönemdeyiz ama yine de yapılabilecek birçok şey aslında yapılmış durumda. Seçim zamanı verilen vaatler yavaş yavaş yerine gelmeye başladı. Kanyonumuzun turizme açılması gerekiyor. Bunun içinde o bölgeye sosyal tesis yapılması şart.

Cemal Said KAPTAN

Son Güncelleme: 09.03.2020 12:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner228

banner222