banner220

(Görüntülü) SMG'den '19 Mayıs'ta Çat Kapı Siyaset'

Samsun Medya Grubu ekipleri, 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında ilçelerin tek tek nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimizin bu kez durağı 19 Mayıs olurken, 31 Mart'a sayılı günler kala ilçedeki son durum gözlemlendi

(Görüntülü) SMG'den '19 Mayıs'ta Çat Kapı Siyaset'

Samsun Medya Grubu ekipleri, 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında ilçelerin tek tek nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimizin bu kez durağı 19 Mayıs olurken, 31 Mart'a sayılı günler kala ilçedeki son durum gözlemlendi

24 Şubat 2019 Pazar 11:31
banner225

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 35 gün kala, ilçelerin nabzını 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında tutuyor. Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ile Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın yönetimindeki Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri, 19 Mayıs'ta seçimin nabzını adeta sokak sokak tuttu. 

HABERSİZCE ZİYARETLER
'Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu. 'Çat Kapı Siyaset' programında, önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. 

BOZKURT VE ERDOĞAN GÖRÜŞTÜ
SMG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt ile Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan vatandaşlar, gençler, yaşlılar, kadınlar ve erkeklerle görüüşerek yaklaşan seçim öncesi vatandaşların düşüncelerini sordu. Vatandaşlar Bozkurt ve Erdoğan'a siyasi tercihlerinden, ekonomiye dair birçok konuda düşüncelerini paylaştı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Ekibimiz, 19 Mayıs'ta ilk olarak AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. AK Parti ile MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı neticesinde 19 Mayıs'ta AK Partili Aday Osman Topaloğlu desteklenecek. Seçim çalışmalarının devam ettiği AK Parti 19 Mayıs SKM'de şu görüşleri aldık: 

HALKIN YAKLAŞIMI GÜZEL
Sezgin BAYRAKTAR: Seçim çalışmaları henüz başladı. Mahalle ve ev ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Resmi olarak start verilmese de biz parti olarak sahaya indik. Halkın AK Parti'ye karşı yaklaşımı oldukça güzel. Bazı kesimlerde kırgınlıklar olsa da seçimlere kadar bütün sorunların hallolacağını düşünüyorum. 

ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ
Yavuz GÜZELDAL: Seçim çalışmalarımız gayet güzel şekilde ilerliyor. Mahallelerde yaptığımız toplantılarda yoğun katılım gerçekleşiyor. Sanılanın aksine halktan tepki yerine fazlasıyla destek alıyoruz. Çalışmalarımız beraberlik içerisinde devam ediyor. MHP'nin de verdiği destekle 19 Mayıs İlçesi'nde artık daha da güçlü şekilde yolumuza devam ediyoruz.


Millet İttifak'ı kapsamında 19 Mayıs İlçesi'nde aday çıkaran İYİ Parti'de çalışmalar devam ediyor. Ekibimiz, Başkan Yücel Dalkıran ve partililerden görüş aldı.
TABLOYU DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Yücel DALKIRAN (İYİ Parti İlçe Başkanı): Seçim çalışmalarımız planladığımız şekilde ilerliyor. Günde en az iki köy olmak koşuluyla vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Mevcut belediye başkanı arkadaşımızın ilçede yapmadıklarıyla daha çok ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bu seçimde bu tabloyu değiştirebilmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

TEVECCÜH BÜYÜK
Bayram AYDIN: Seçim çalışmaları belirlediğimiz rutinde devam ediyor. Halkımızın bize karşı olan teveccühü oldukça büyük. Halkımızdan çok iyi anlamda geri dönüşler alıyoruz.

EN DOĞRU ADAY
Resul SARIOĞLU: Şu an çalışmalarımız iyi gidiyor. Halkımız tercihini hangi yönden yana kullanacağı konusunda biraz kararsız. Ama zamanı geldiğinde doğru kararı vereceğini düşünüyoruz. Projeler açıklandıkça 19 Mayıs için en doğru adayın hangisi olacağını belirleyecektir.

ŞANSLAR EŞİT
Halil AYTURAN: Ben bu seçimde şansların eşit olduğunu düşünüyorum. Önceki seçimlere oranla halkımızın, adayımıza karşı yaklaşımının daha sıcak olduğunu söyleyebilirim. Bu teveccühün sandığa da yansımasını temenni ediyoruz.

Ekibimizin Saadet Partisi durağında ise şu görüşler alındı:
BAŞARILI OLACAĞIZ
Yunus BAYRAM: Şu an için çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Sadece 19 Mayıs İlçesi'nde değil, tüm Türkiye'de iddialıyız. Başkanımızın projeleri halk tarafından ilgiyle karşılanıyor. Bu seçimlerde başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz.
 

MHP VE CHP'DE 
KAPILAR KAPALI

Ekibimizin diğer durakları CHP ve MHP'de kapıların kapalı olduğu görülürken, görüş alacak hiçkimsenin bulunmayışı dikkat çekti.

SÖZ 19 MAYISLILARDA
Çat Kapı Siyaset programını sahada sürdüren diğer ekibimiz de vatandaşlarla görüştü. 19 Mayıslılara mikrofonlarımızı uzatan ekibimiz, "Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak, büyükşehir belediye başkanlık seçimleri hakkında düşünceleriniz neler?” diye sordu. 
19 Mayıslı vatandaşlar şu yanıtları verdi: 

BU ŞEKİLDE DEVAM ETMELİ 
Osman KADIOĞLU: Gayet güzel bir süreç ilerliyor. Burası küçük bir yer olduğu için herkes birbirini tanıyor hatta herkes birbiriyle akraba gibi. Şimdilik sakinlik hâkim diyebiliriz. İlçemizin ve büyükşehirin adaylarını tanıyoruz. Hükümetimizin bu şekilde devam etmesini diliyorum. 

TOPALOĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİM 
Yılmaz KÖSELER: Osman Topaloğlu’nun adaylığını destekliyorum. Halkımıza, mahallemize ve köylerimize gayet güzel destek oluyor. O yüzden oyumu ona vermeyi düşünüyorum. Büyükşehirde ve ilçemdeki adaylara başarılar diliyorum. 

TOPALOĞLU VE DEMİR 
Sait ÇİN: İlçemde Osman Topaloğlu, büyükşehirde ise Mustafa Demir’i desteklemeyi düşünüyorum. Çünkü bahsettiğim adayların başarılı olduğunu düşünüyorum. Bana göre güzel çalışmaları oldu ve inşallah devam eder. 

HİZMET KALİTESİ YÜKSELİR 
Hüseyin KARAGÖL: Türkiye’nin mevcut durumu güllük gülistanlık diye değerlendiriyorum. Ben devletimizden memnunum. İlçemde Topaloğlu, büyükşehirde ise Mustafa Demir’in kazanmasını isterim. Bu zamana kadar hizmetlerin hepsini beğendim. Eğer bu adaylar kazanırsa hizmet kalitesi daha da yükselir.

BÖYLE GÜZEL HİZMET GÖRMEDİM 
Mehmet BALCI: Ben devletimden vazgeçmem. Kararımı yıllar öncesinde vermiştim. Yine aynı düşüncedeyim. İlçemde ve büyükşehirde AK Parti’yi destekleyeceğim. Çünkü ben böyle hizmet ve böyle güzellik daha önce görmedim. Allah’ın izniyle yine kazanacağız. 

OY VERECEK BAŞKA PARTİ YOK 
Hava TANRIVERDİ: Benim kararım AK Parti’dir. Mutlaka hatalar oldu, yok değil. Fakat değerlendirme yapacak olursak, oy verilecek başka ne aday ne de parti var. O yüzden ben partimin adaylarını destekleyeceğim. İnşallah hayırlısı neyse o olur. 

SENELERDİR SEVİLİYOR
Ali AKAYDIN: Topaloğlu gayet başarılı. Senelerdir sevilen bir başkan olduğunu düşünüyorum. Büyükşehirde oyumu yine AK Parti’den yana kullanacağım. Diğer adayların bize uygun olduğunu düşünmüyorum. Geleceğimiz için AK Parti’yi destekleyeceğim. 

SAHADA GÖRMEK İSTİYORUM 
Cemal ÇALIŞKAN: Osman Topaloğlu'nu severek destekliyorum. Fakat esnafın derdiyle ilgilenmelerini istiyorum. Ülkemizin ekonomik sıkıntıları sebebiyle herkes kolay para kazanma derdinde. Bunun için gelip bizim sorunlarımızı dinlemeli. Ben yine oyumu AK Parti’ye vereceğim. Çünkü bundan iyisi yok ama adayları sahada daha çok görmek istiyorum. 

HALKIMIZ KÜSTÜ VE KARARSIZ 
Ramazan YETKİN: Dengeli bir seçim olacağına inanıyorum. Arada çok büyük farklarla kazanılıp, kaybedileceğine inanmıyorum. Belediye başkanımız güzel ve iyi bir insan. Her düğüne, cenazeye katılmıştır. Fakat maalesef ben hizmetlerinden memnun değilim. Şimdiki adayımız hizmet konusunda daha azimli diye düşünüyorum. Muhalefet küskünleri kucaklayabilirse kazanır. Çünkü iktidar bir takım ekonomik sıkıntılar yaşadı. Yalnız kimse ötekileştirilmemeli. Çünkü halkımız da kararsız ve küsmüş durumda. Cumhurbaşkanımıza saygım sonsuz ama ben bu seçimlerde muhalefetten yana olacağım. Vatanımız için hayırlısı olsun. 

YENİLİK OLMASI GEREKİYOR  
Saltuk Buğra YETKİN: İlçemizde yol çalışmaları gibi bazı eksikliklerimiz var. Fakat bunlardan ziyade bizim işe ihtiyacımız var. Ben ve birçok arkadaşım üniversite mezunu ama iş bulamıyor. Bize iş sahaları sunulmalı. Ben ilçemizde değişmeyen bazı şeylerin değişmesini istediğim için yenilik olması gerektiğini düşünüyorum. 

Röportajlar:  Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI  
 

Son Güncelleme: 24.02.2019 12:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner222