banner220

(Görüntülü) Samsun Medya Grubu'ndan Terme'de 'Çat Kapı Siyaset'

Samsun Medya Grubu'na bağlı 15 kişilik dev ekip, üç canlı yayın aracıyla birlikte ilçelerde 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında seçimin nabzını tutmaya başladı. Ekibimizin bu seferki durağı Terme'de, son durum gözlemlendi.

(Görüntülü) Samsun Medya Grubu'ndan Terme'de 'Çat Kapı Siyaset'

Samsun Medya Grubu'na bağlı 15 kişilik dev ekip, üç canlı yayın aracıyla birlikte ilçelerde 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında seçimin nabzını tutmaya başladı. Ekibimizin bu seferki durağı Terme'de, son durum gözlemlendi.

21 Şubat 2019 Perşembe 10:29
banner223

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 38 gün kala, ilçelerin nabzını ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında tutuyor. 15 kişilik dev ekip, üç canlı yayın aracıyla ilçelerin adeta seçim nabzını sokak sokak tuttu. Terme'de ziyaretler gerçekleştiren ekibimiz, son durumu analiz etti.

DEV KADRO GÖREV BAŞINDA
Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek’in birlikte yönettiği ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu.

NECDET UZUN, NOTLARINI ALDI
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı, usta gazeteci Necdet Uzun ile ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek, Terme İlçesi’nde vatandaşlarla biraraya geldi. Gençler, kadınlar, yaşlılar ve esnafla görüşen Uzun ve İpek, ilginç tespitlere tanık oldu. Vatandaşlar gerçekleşen sohbette, beklentilerini ve taleplerini dile getirdi.

'Çat Kapı Siyaset' programında, önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. Ekibimiz, AK Parti Terme Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı röportajda şu görüşleri aldı: 

KILIÇ'I BAŞKAN YAPACAĞIZ
Ahmet MANGA (İlçe SKM Başkanı): Biz uzun zamandan beri seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede mahalle ve köylerde sıkılmadık el bırakmadan yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sahadan da oldukça olumlu cevaplar alıyoruz. 30 binin üzerinde oy alarak Ali Kılıç'ı başkan yapacağız. 

DAVAYA GÖNÜL VERDİM
Özge AKBULUT: Gece gündüz demeden partim için gönül vererek çalışıyorum. Bu dava için gönlümü verdim, çalıştığım için oldukça gururluyum. Herkesin elini vicdanına koyup sandık başına öyle gitmesini istiyorum.

HİZMETLERİN DEVAMI İÇİN 
Samet ŞENTEPE:  Çalışmalarımızda halkla iç içeyiz. Gece geç saatlere kadar dur durak bilmiyoruz. Adayımız Ali Kılıç'ın çalışmaları oldukça iyi. Cumhur İttifakı olarak, Terme'den güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Çünkü 16 yıldır hizmet var, bu hizmetlerin devamı için vatandaşın yine AK Parti demesi gerekir diye düşünüyorum.

Ekibimizin Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki izlenimlerinde ise şu ifadelere yer verildi: 

İTTİFAKA TAM DESTEK
Rahmi ÖZDEN: Terme'nin güzel ve daha kaliteli olabilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çünkü Terme, diğer ilçelere oranla geri kaldı. Bunun için sahada var gücümüzle çalışıyoruz. İttifakın da faydalı olacağını düşünerek, tam destek devam ediyoruz. Umarım vatanımız için hayırlı olur ve  vatandaşa mahcup olmayız.  

BAŞARIYLA ÇIKACAĞIZ
Emrullah ACAR: Cumhur İttifakı ruhuna en uygun şekilde devam ediyoruz. Küskün olanları barıştırmaya, dargın olanların gönüllerine girmeye çalışıyoruz. Bu seçimlerden MHP'nin hiç olmadığı kadar güçlü çıkmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın milli, doğru ve  kişiliklerine en uygun olan kişiyi seçmelerini istiyoruz. Biz, Cumhur İttifakı olarak adayımızı destekliyoruz. Seçimlerden de başarıyla çıkacağız. 

VERİMLİ SONUÇLAR ALINACAK
Hasan AKAY: İlçe Başkanımız Hüseyin Yüksel, yeni atanmasına rağmen kadın kollarımız oluşturuldu ve hızlı bir çalışma ile devam ediyoruz. Sahadan da bu çalışmaların sonuçlarını verimli bir şekilde alacağız inşallah. Cumhur İttifakı önderliğinde seçimlerden oldukça olumlu çıkacağımızı düşünüyoruz. Cumhur İttifakı ruhuna yakışır şekilde çalışsınlar, meydanı art niyetli kişilere bırakmasınlar. 

 Millet İttifakı cephesindeki CHP ve İYİ Parti İlçe başkanlıklarında ise şu izlenimler yer aldı: 

YENİ BİR ANLAYIŞ İLE GELİYORUZ
İsa ORDU (CHP İlçe Sekreteri): Bu seçimlerde bir değişiklik bekliyoruz. Güçlü bir kadro ile seçime girdik ve fermuar sistemini uygulayacağız. Başkan adayımız Saadet Partisi'nden. Kontenjanı da 3 parti bölüştü.  Altında 4'er meclis üyesi ilk 15'i böyle belirledik. Bu sıralamadan sonrasını serbest bıraktık. Önemli olan belediyeyi iyi yönetecek ilk sıralardaki kadroyu buna göre belirledik. Tecrübeli arkadaşlarımıza güveniyoruz. 1 Nisan'dan sonra Terme'de, yeni bir anlayış olacak.

ÇALIŞAN KAZANACAK
Nuri YIRIŞOĞLU: Yerel seçimlerden Termemizin sorunlarını çözecek, istihdamı artıracak kişilerin yönetime gelmesini istiyoruz. Umarım hak eden kazanacak. Sonuçta artık icraat yapacak birinin olması lazım. Çalışan da kazanacak. 

KAZASIZ BELASIZ ATLATILACAK
Murat ÖZ: İYİ Parti olarak teşkilat çalışmalarımız oldukça iyi gidiyor. Sandık çalışmalarımız da var. Bu çalışmaları koordineli bir şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. İnşallah kazasız belasız bu seçimi atlatacağız.
 
KAZANACAĞIZ
Cevdet YÜKSEL: Seçim çalışmalarımız, gayet güzel gidiyor. Terme olarak Millet İttifakı adayımız var ve onu destekleme adına mahalle ve köyleri dolaşıyor vatandaşlarla birlikte oluyoruz. İnşallah bu seçimlerde çalışarak kazanacağız. 


Saadet Partisi İlçe Başkanlığı'nda ise çalışmalar sürerken şu görüşleri aldık:

BÜYÜK TEVECCÜH VAR 
Murat KAHVECİ (SP İlçe SKM Başkanı): Başkan adayımızın programlarını ayarlayıp halkla buluşmasını sağlıyoruz. Bu seçimlerde tek hedefimiz, belediyeyi kazanmak. Adayımız da güçlü, kendisine sahada büyük bir teveccüh var. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

YÜKSEL'İ BELEDİYEDE GÖRECEĞİZ
Ömer Faruk GÜRLER: Saadet Partisi adayımız Ali Yüksel'i belediyede görme isteğimiz oldukça yüksek. Kendisinin de oraya layık olduğunu düşünüyorum. Umarım seçimler de güzel gider. Ayrıca adaletli bir seçim olacağını düşünüyorum.

VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİ
Sahada yer alan diğer ekibimiz ise vatandaşların görüşlerini aldı. Terme'deki vatandaşlara, "Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak?” diyen ekibimize; vatandaşlar şu yanıtları verdi: 

DUYMAK DEĞİL GÖRMEK İSTİYORUZ  
Şaban ÖZTÜRK: İyi bir geleceğe gitmek istiyorum. Herkes hizmetini en iyi şekilde yapsın isterim. 'Hizmet için varız diyorlar' ama biz bunu duymak değil, görmek istiyoruz. O yüzden hizmet bekliyoruz. Adaylar önemli değil. Hangisi Samsunumuza ve Termemize hizmet yapabilecekse o olsun. Yerel seçimler için kararımı vermedim. Hayırlısı neyse o olsun. 

VATANIM İÇİN AK PARTİ 
Kamil BEKTAŞ: Ben memleket sevdalısı bir adamım. Vatanımı canımdan çok seviyorum. Geleceğimiz için AK Parti diyorum. AK Parti adaylarını destekleyeceğim. Adaylar mutlaka önemli, ama ben oyumu adaya değil hükümete veriyorum. Parti desteğiyle daha iyi hizmetler gerçekleşir. Büyükşehir'de ise kesinlikle Mustafa Demir’in kazanacağını düşünüyorum. Ben de oyumu kendisine vereceğim. 

FAALİYETLERİNE BAKACAĞIZ 
Osman UYAR: Mevcut başkanımız çalışıyordu. Ben kendisinin yaptığı hizmetlerden memnundum. Şu anki adaylarımız Ali Kılıç ve Ali Yüksel'in seçildiği takdirde başarılı olabileceğini düşünüyorum. Seçimlere kadar adayların faaliyetlerine bakacağız. Büyükşehir adaylarını yakından tanımadığım için bir şey söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum. 

KARARSIZIM 
Yüksel GÜLER: Kazanan kişinin hizmet vermesini istiyoruz. Kimin kazandığı değil, kimin ne yapacağı önemli. Şu anda benim için herkes aynı kefede olduğu için kararsızım. Düşüncemi kendime saklamak ve sandık günü geldiğinde direkt uygulamak istiyorum. Seçimlere biraz daha zaman var. Son güne kadar adayları takip edeceğiz. 

KILIÇ, HİZMET YAPAR 
Ferhat BACA: İlçe olarak geride kaldığımızı düşünüyorum. Hizmet için iyi bir belediye başkanının buraya gelmesi şart oldu. Samsun Büyükşehir, gereken her hizmeti aldı. Şimdi sıra Terme’de. Adayların hepsini araştırıyor ve tanıyorum. Mesela Ali Kılıç, AK Parti’nin desteğini alırsa güzel hizmetlerde bulunur. Büyükşehir'de Mustafa Demir de güzel hizmetlerde bulunur diye düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur. 

KARAR VERMEK İÇİN ERKEN
Sadık ÇAKMAK: Ben sandık başına gitmeden önce karar veremiyorum. Sandığa gitmeye daha çok var. O yüzden son güne kadar tüm adayların takibini yapıyorum. Şu an aklımda net bir şey yok. İlçemdeki adayları ve Büyükşehir adaylarını tanıyorum. Fakat karar vermek için erken olduğunu düşünüyorum. 

KILIÇ VE DEMİR
Necati ÖZEN: Mevcut iktidardan memnun olduğum için yine AK Parti adaylarını destekleyeceğim. İstikrarın devam etmesi taraftarıyım. İlçemde Ali Kılıç, Büyükşehir'de Mustafa Demir’e oy vereceğim. Adaylar gayet başarılı olduğu için ilçemizi ve şehrimizi geliştireceklerine inanıyorum. 

İKİ ADAYI DA SEVİYORUM 
Hayrettin KOLCU: Hizmetin iyisi düşünüyorum. Hepsine başarılar diliyorum. İnşallah gerçekten memleket sevdalısı kişiler kazanır ve güzel hizmetler yapılır. Henüz yerel seçimler için karar vermedim. Fakat Büyükşehir ve ilçemdeki adayları tanıyorum. İlçemdeki iki adayı da seviyorum. O yüzden kararsızım. Son gün karar vereceğim. 

ÇALIŞKANLIK BEKLİYORUZ 
Yaşar KAHRAMAN: İyilik, çalışkanlık bekliyoruz. Seçimden önce ben çalışacağım diyen ama sonra çalışmayan insanları artık istemiyoruz. Bundan önce böyle olayları çok yaşadık ve sonra yüzlerini bile göremedik. Adayların ikisiyle de geçtiğimiz günlerde konuştum. Fakat şu an kararsızım. Büyükşehir adaylarının sadece isimlerini biliyorum ama kendilerini tanımıyorum. Seçime biraz daha zaman var. Son güne kadar bakacağım. 

AK PARTİ DEVAM ETMELİ 
Ali AKAN: İlçemde de şehir merkezinde de 'AK Parti' diyorum. Çünkü AK Parti'nin hizmetlerini gayet başarılı buluyorum. Adaylar, parti desteğiyle güzel hizmetlerde bulunur. İş sahaları, sosyal faaliyetler mutlaka genişler. O yüzden ben Samsun’da AK Parti'yle devam etmek isterim. 

Röportajlar: Yaşar KARAMAN, Dilber BAHADIR, Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN 

Son Güncelleme: 21.02.2019 11:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner222