(Görüntülü) Çarşambalılar Başkan Doğan'a seslendi: İşsizlik sorununu çözün

Çarşambalı vatandaşlar, Belediye Başkanı Halit Doğan'ın çalıştığını ancak önemle değişiklikler göremediklerinden yakındı. Çarşambalılar özellikle işsizlik, yol, sosyal faaliyet alanları ve kaldırım sorunlarının çözülmesini istedi. Bazı vatandaşlar ise, Doğan'ın hizmetlerinden memnun olduklarını sahalarda daha çok görmek istediklerini ifade etti

03 Mart 2020 Salı 11:31
banner223

Çarşambalı vatandaşlar, 31 Mart yerel seçimleri sonrası Belediye Başkanı Halit Doğan'ın yaptığı projeleri ve seçim vaatlerini değerlendirdi. Vatandaşların bir bölümü işsizlik, yol, sosyal faaliyet alanları ve kaldırım sorunlarından yakınırken, büyük bir coğunluk Başkan Doğan'ın hizmetlerinden memnun olduklarını bildirdi.

ENGELLİLERE DESTEK 
Murat KARACA: Engelliler adına çok şey yaptılar. Ben engelliyim. Belediye başkanı yardımcısı Ümit Bey'den her istediğimiz yardımı alabiliyoruz. Allah razı olsun Halit Doğan ve Ümit Bey'den. Seçim süresince verilen vaadler ara ara yerine getiriliyor. Örneğin kentsel dönüşüm var.  Mezbane caddesinde güzel binalar diktiler. Önceden çok pislik, çöp vardı. 

EN ÖNEMLİSİ NEFES
Mustafa KOCA KAYA: Açıkcası belediye yeni el değiştirdi memnun olma durumundayız, vaadlerden önce şuan gündem santral ve her şeyden önemlisi bizim için nefes. Yolda uyuz köpek çocuğa saldırmış gibi haberler yılda 1 ya da 2 defa olur ama santral eğer açılırsa  her gün bu tozu dumanı içimize çekmek zorunda kalıcaz. Ben Çarşamba'nın kenar mahallesinde oturuyorum. 10 yıldır uğrayan yoktu ama geçen gün geldiler, eksikleri yaptılar. Ülke çapına çıkarılması gerekiyor Çarşamba'nın yani yetersiz kalıcak zamanla. Tarım elimizde, bundan devam edelim. İstihdam konusunda özen gösterirsek Çarşamba'yı kurtarırız.

ÇALIŞTIKLARINA ŞAHİDİM
Recep AKKUŞ: Şu an aklıma gelen birşey yok fakat çalışıyorlar, yani ben çalıştıklarını umuyorum. Ortada olumsuz  bir durum yok. Eskiye dönük Çarşamba çok eksikti zaten. 5-10 sene içerisinde güzel ve etkili şeyler yapılmaya başlandı, çok hizmet yapıldı daha çok yapılıcak. 

VAATLERİNİ GERÇEKLEŞTİRSİN
Cemal KENET: Yeni Belediye Başkanı'ndan bir şey göremedim, hizmetlerini bekliyoruz. Şu anda hiçbir şey yok. Seçim sürecindeki vaadlerini zamanla göreceğiz.  Halk için parkların ve kaldırımların düzgün olması dışında bir eksik yok. Beklentimiz bu yönde, başka da yapacağı bir şey yok. 

KALDIRIMLAR SORUNLU
Şeref UYAR: Buradan belediye başkanına şunu söylemek isterim; kaldırımları hiç beğenmiyoruz, resmen yürünmüyor. Yaşlılar ise hiç yürüyemiyor. Bunun acilen düzeltilmesi gerekiyor. Belediye Başkanı'nın eski başkana oranla başarısız olduğunu söyleyebiliriz. Yani daha gözle görünen bir icadına rastlayamadım. Bir yılda göze çarpan bir işini göremedim. Bakıyorum sağıma soluma belki bir şey yapmışlardır diye, fakat bir şey yok.

SOSYAL YÖNÜMÜZ EKSİK
Betül GÜZEL: Çarşamba belediyesinden memnun değilim. Çünkü hiçbir sosyal faaliyetimiz yok. Açıkcası ben Samsun'da değildim başka şehirde üniversite okuyordum fakat  geziyoruz ve gözümüze çarpan hiçbir şey yok. Konser yok, aktivite yok. Başka şehirde okuyorum, hani ailem burada olmasa Çarşamba'ya gelmek istemiyorum. 

BİR ÇABA SÖZ KONUSU
Zekeriya AKDAĞ: Her şey ortada, herkes biliyor, çalıştıklarını görüyoruz. Bir farklılık yok ama her şey yolunda gidiyorsa bir çaba vardır. Seçim sürecinde verilen vaadler yavaş yavaş yerine getiriliyor. Bir kaç mahallede doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Tek isteğim kapatılan fabrikamızın tekrar açılması.

İSTİSDAM LAZIM
Hüseyin BAYAR: Evet memnunum, fakat seçimden sonra bir etkinlik göremedim, bir çalışma, çaba göremedim. Partilerle aram yoktur ama genel anlamda son 15 yılın belediyesini beğendim. Ben fabrikaların tekrar faaliyete girmesinden yanayım ama hammadde desteğini alabilecekler mi gibi şüphelerim var.

İŞSİZLİK SORUNU BÜYÜK
Salih Kocataş : Çarşamba Belediyesi'nin hizmetlerinden memnunum. Genel olarak bir kaç iş yaptıkarını, çevreye özen gösterdiklerinin farkındayız. Her bölgede olduğu gibi onların da eksikleri var ama iş yapıyorlar. Çay mahallesinde bazı yolların bozuk olduğu gerçegi var. Adliye civarında da aynı sorunu görüyoruz. Belki başka yerlerde de vardır ama sorunlar olduğu kadar çalışmalar da yapılıyor, görüyoruz. Belediyemiz spor faaliyetlerine destek veriyor. Mahalle temizliklerini görüyoruz, gayet iyi yapılıyor. Her işte bir noksan oluşur ama ellerinden geleni en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Mesela Çarşamba'da işsizlik sorunu çok fazla. Bu konuya dikkat edilse gayet iyi olur. İstisdam sahası olsa iyi olur. Gençlerimiz avare bir şekilde geziyorlar. İş istiyorlar ama iş bulamıyorlar. Ya da bu gençlerimize mesleki eğitim verilip, bir şekilde çalıştırılsa çok güzel olur. 

PEK HİZMET GÖREMEDİK
Hüseyin Yılmaz : Seçimden bu zamana kadar geçen 1 yıllık sürede pek bir hizmet göremedik. Belki bir şeyler yapmaya çalışıyordur ama farkında değiliz. Seçim zamanı verilen vaatler yerine gelmedi. Gençlerimiz hep boşta. Ben bile boştayım. İstisdam lazım. İş lazım herkese. 

BAŞKANA GÜVENİYORUZ
Adem Kaya : Ben aslında Kuzulu Mahallesinde oturuyorum. Bana göre hizmet veriliyor. Temizlikler, yol çalışmaları, çevre bakım çalışmaları yapılıyor. Seçimden sonra bir çok güzellikler oldu. Köylere hizmetler arttı. Çöp konteynerları yerleştirildi. Yardıma muhtaç olanlara yardım edildi. Benim çakıla ihtiyacım vardı söylediğim hafta yardım geldi. Seçim vaatleri de yavaş yavaş yerine getiriliyor. Öyle bir anda olacak iş değil bunlar. Çarşamba çok güzel bir yer, başkanımıza güveniyoruz. Daha da güzel bir hale gelecek.

AİLELER ZORDA 
Aysel AKÇAY: Pek bir hizmet görmedik. Kişilik olarak iyi aslında fakat önemli olan hizmet ve biz bir şey göremedik. İnsanların da hatası var, onlar da kullanmasını bilmiyor, temiz kullanmıyor. Bir yıl içerisinde çok bir şey yok. İnsanların eğitimsizliği, istihdamsızlığı bununla ilgilenmeleri gerekiyor. İş sahası eksikliğimiz var, gençlerimiz, aileler zorda. Bu konuya dikkat edilse iyi olur.

HİZMET VAR, İŞ YOK
Ali DURSUN: Allah razı olsun biz memnunuz. Çarşamba'da yollarda çalışma yapıldı. Maddi durumu yetersiz olanlara elbise ve erzak yardımları yapılıyor. Başkanımız yeni, daha çok vakti var. Seçim vaatleri, yol erzak yardımıydı ve bunları yapmaya çalışıyor. Şeker fabrikası deniliyordu, bu yapılsa iyi olur, istihdam sağlanmış olur. 

GENÇLER BOŞTA 
Recahettin PEKŞER: Memnunuz Allah'a şükür, bir şeyler yapıyor çabalıyor. Vaatler hakkında bilmiyorum fakat gelmediyse onun zamanı vardır. Laflarını boşa çıkaracak bir adam olduğunu sanmıyorum. Tek isteğim, Çarşamba'ya istihdam getirilmesi, delikanlılar boş geziyor.

ŞİKAYETİMİZ VAR 
Necmi AKGÜL: Belediyenin hizmetlerini beğeniyoruz. Sokakları temizliyorlar, başıboş gezen hayvanları  topluyorlar fakat bizim mahallemize gelmediler. Çoluk çocuk okula gidemiyor köpeklerden korktuğu için. Bundan şikayetimiz var. Vaadler bir yana sokak hayvanları hakkında bir çalışma yapsınlar. Çarşamba'nın büyük eksiği bu. Onların da bir canı var, buna dikkat edilmeli. Başkanımız bu konuda hassas, diğer mahallelere de bakacağına inanıyorum.

Son Güncelleme: 03.03.2020 14:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner228

banner226