Samsun

SMG gündeme getirmişti. O binada yıkım başladı

Samsun’da 8 yıl önce kaderine terk edilen ve atıl durumda olan eski Köy Hizmetleri Lojmanı'nda yıkım başladı

Samsun’un İlkadım İlçesi Şevketiye Caddesi’nde bulunan eski Köy Hizmetleri Lojmanı’nın kaderine terk edilmesinin üzerinden geçen 8 senenin ardından atıl halde bulunan binanın yıkımına başlandı.

KAMU YARARI GÖZETİLMELİ
Yaklaşık 8 ay önce Samsun Medya Grubu tarafından gündeme getirilen bina ile ilgili çevrede yaşayan vatandaşlar ve esnafın, binanın güvenlik açısından sorun teşkil etmesinden dolayı yıkılmasının iyi olacağını fakat yıkıldıktan sonra kamu yararı gözetilerek bir çalışma gerçekleştirilmesini istediklerini söyledi.

YARALI OLMALI
Orhan BEYTUT: Binanın yıkılmasını isteyenlerden birisiydim. Çünkü bina atıl durumda olduğundan dolayı sarhoş ve hırsızların meskeni olmuştu.Şu anda bina yıkılmaya başladı fakat yerine ne yapılacağını bilmiyorum. Ama vatandaşın yararına olacak bir yer yapılmasını istiyorum.

DAHA YARARLI
Selçuk KÜÇÜK: Yıkılan binanın hemen yan tarafında oturmaktayım. Binanın hızlı bir şekilde tam anlamıyla yıkılmasını ve devlete, vatandaşa yararlı bir yer yapılmasını istiyorum. Bina ile ilgili çok sorunlar yaşadık. En az iki kere soyuldu. Yıkılması daha yararlı.

HIRSIZLIK OLUYORDU
Efe ÖZCAN: Yıkılması çok iyi oluyor. Zaten yıkılmasını da istiyorduk. Çünkü boş bina olduğundan farklı farklı kişiler binaya giriyordu. Hırsızlık oluyordu. Umarım yıkılan yere vatandaş için bir hizmet yapılır.

UMARIM YARARLI OLUR
Hayri İPEK: Çevrede yaşayan vatandaşlar olarak binanın neden yıkıldığını bilmiyoruz. Uzun zamandır boş kaderine terkedilmiş bir binaydı. İnşallah faydalı bir şey için yıkılıyordur.Benim fikrim yaşlı bir bakım merkezi kurulması. Fakat yetkililer umarım boş araziyi iyi bir şekilde değerlendirir.

DEVAMI ÖNEMLİ
Ömer GENÇ: Binanın neden yıkıldığını, ne olacağını çalışanlara sordum fakat kimsenin bir şey bildiği yok. Yıkılması bir yerde iyi ama asıl konu devamında ne olacağı. Biz de esnaf ve vatandaşlar olarak yerine ne yapılacağını bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı