Samsun

Şehitlikte Tepki Çeken Tabela Yerine Asıldı

Samsun’da tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi Şehitlik Anıtı’ndaki Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin bulunduğu levhayı yerine koydu

Samsun Asri Mezarlık’taki Şehitlik Anıtı’ndaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Samsun’a çıkan silah arkadaşlarının isimleri ile Dumlupınar şehitlerinin isimlerinin bulunduğu levhanın kaldırılması tepki çekmişti. Tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesince levha yerine konuldu.

İlkadım İlçesi’nde Asri Mezarlık’taki Şehitlik Anıtı’na monte edilen ve yapıldığı yıldan beri kaide üzerindeki plakada bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin kaldırılması tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi o levhanın yerine yenisini yerleştirdi Hatta mezarlıkta bulunan şehitlerin isimlerinin yer aldığı ikinci bir levhada yer aldı.

YERİNE KONDU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının isimlerinin bulunduğu levhanın yerine yenisinin konması, şehit kardeşi yazar Ayhan Hamlı tarafından dile getirildi. Hamlı bundan dolayı duyduğu sevinci belirtti.

Dilber BAHADIR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu