Samsun

Santrali Çarşamba’ya kurmak çılgınlık!

Çarşamba Ovası’na Biyokütle Enerji Santrali kurulmasını çılgınlık olarak nitelendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “En verimli topraklara gider de bir enerji santralinin temelini atmaya kalkarsanız bu, o bölgeye yapılacak en büyük kötülük olacaktır” dedi

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde kurulan Biyokütle Enerji Santrali’ne karşı tepkilerin arkası kesilmiyor.

GİRİŞİMDEN VAZGEÇİLSİN
Konuyu, haftalık olarak gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemine alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Biz bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve Çarşamba Ovası’nın mahvına sebep olacak bu girişimden vazgeçilmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

VERİMSİZ ARAZİ Mİ YOK?
Çarşamba İlçesi’nde kurulacak Biyokütle Enerji Santrali’nin ovanın göbeğine kurulmaması gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Allah rızası için, o bölgede böyle bir fabrikanın kurulacağı verimsiz tek bir arazi kalmadı mı ki, siz gidip çiftçinin ekmeğini elinden alacak bir yatırıma o ovada kurulmasına izin veriyorsunuz. Bu çılgınlık. Eğer çiftçi orada isyan ediyorsa, o isyana kulak kabartmak herkesin görevi. Yapmayın ya” ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK KÖTÜLÜK OLUR
Ülkenin üretime dönük yatırımlarla hızla kalkınabileceğine inandıklarını söyleyen, Karamollaoğlu, “Bunu söylerken önce tarım demeyi ihmal etmedik. Sanki Türkiye’de hiçbir yer kalmamış gibi en verimli topraklara gider de bir enerji santralinin temelini atmaya kalkarsanız, o bölgeye yapılacak en büyük kötülük olacaktır” diye konuştu.

Merve İLHAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı