Samsun

SAMULAŞ umursuzlukta Türkiye rekoru kırıyor

Farkında değilsiniz ama can taşıyorsunuz!

Fotoğraf ve görüntülerle SAMULAŞ yetkililerini vicdanı ile başbaşa bırakıyoruz.

CUMHURBAŞKANI YASAKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplatısından sonra toplu taşımalarda ayakta yolcu kapasitesi yüzde 50 doluluk oranıyla olması kararlaştırılmasına rağmen Samsun’da tepkilere neden olan tramvay görüntüleri değişmedi.​​​​​​​SAMULAŞ umursuzlukta Türkiye rekoru kırıyor - Samsun

SAMULAŞ umursuzlukta Türkiye rekoru kırıyor - Samsun

DEĞİŞİKLİK OLMADI 

Samsun’da sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için vatandaşların görüntü paylaştığı tramvayda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayakta yolcu taşınmasına yüzde 50 doluluk oranı getirildiğini açıklamasına rağmen değişiklik olmadı ve fazla sayıda ayakta yolcu taşınmasına devam edildi. 

SAMULAŞ umursuzlukta Türkiye rekoru kırıyor - Samsun

ÖNLEMLER ALINMIYOR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu taşınmayacak” uyarısından sonra önceki gün de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan tramvay ve metrolar ilgili uygulamalarda istenilen önlemler alınmıyor.

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

Buna göre, Samsun’daki tramvaylarda dün alınan görüntülerde, adeta balık istifi yapılan  yolculuklar dikkatlerden kaçmadığı gibi gibi genelgede istenilen
mesafe noktaları ve yolcu sayılarına da riayet edilmediği  görüldü.

HAYAT TEHLİKEYE GİRİYOR 

Bu arada, tramvaydaki görüntüler yine sosyal medyada güanün konusu olurken, vatandaşlar, “Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgesini dikkate almayanların iş bilmezlikleri yüzünden insan hayatı tehlikeye giriyor” diye tepki gösterdiler.

BİZ NE YAPALIM?

Bu arada, Erdoğan’ın açıklamalarına rağmen umursamaz davranan Büyükşehir Belediyesi yine tepkilere maruz kalırken, “Vatandaşlar, AK Partili belediye Cumhurbaşkanımızı bile dinlemiyorsa biz ne yapalım” dedi.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Samulaş için umur olsa ne olacak başka çaremi var Samsun’da otobüs
    birde tren var vatandaş çaresiz ne yapsın Çin flimlerinde izlerdik şimdi
    aynısı olduk balık istifi gibi Yetkililer makam araçlarından inip top lu taşı
    ma araçlarına binsinlerde rezaleti görse

  2. Kışın yasakların olduğu dönemde ringler ve belediye otobüs sayıları azaltıldı. Bazı seferler iptal edildi. Halen aynı sistem devam ediyor. İşlerine geldi. Yoğunluğu azaltmak için sefer sayısı çoğaltılır. Azaltılmaz. Samulaş ve samsun belediyesi insan sağlığını önemse. Paran yoksa zam yap. R5 ringi, 20 numara otobüs ve tramway berbat durumda. Saatte 1 araç yok. 1,5 saat olur mu 2 sefer arası? Köy mü atakum? Gökdelenler mevkiii hizmet sıfır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı