Samsunspor tabelasına çirkin saldırı

Samsunspor’un Atakum’da bulunan tabelasına çirkin saldırı yapıldı.

Samsunspor tabelasına çirkin saldırı
A+
A-
03.09.2020
ABONE OL

Samsunspor’un Atakum’da bulunan tabelasına çirkin saldırı yapıldı.

YILDIRIM SERT ÇIKTI

Atakum sahilinde bulunan ‘Samsunspor yazılı tabela’ çirkin bir saldırıya maruz kaldı. Başkan Yıldırım’da, ”Çok üzüldüm! Başarılı olunca Samsunspor düşmanlığı başladı yine desenize” dedi

Yılport Samsunspor’un elde ettiği şampiyonluk ve başarılı bir sezon geçirmesi tüm Türkiye’de büyük ses getiriyor. Ancak bazı olaylar ise Kırmızı-Beyazlı camiada şok etkisi yarattı. Atakum sahilinde bulunan ve saha öncede saldırıya uğrayan ‘Samsunspor yazılı tabela’ yine kimliği belirsiz kişilerce çirkin saldırıya uğradı. Sosyal medyada Samsunsporlu taraftarların bu görüntüyü paylaşmasının ardından Başkan Yüksel Yıldırım, saldırıyı yapanları sert bir dille eleştirdi. Yıldırım twitter hesabından, ”Bu gerçek mi? Haberim yok! Doğruysa, bunlar olurken Samsunsporlular neredeydi? Çok üzüldüm! Başarılı olunca Samsunspor düşmanlığı başladı yine desenize!” ifadelerini paylaştı. Çok sayıda Samsunsporlu taraftarda Başkan Yıldırım’a destek vererek bunu yapanların cezalandırılmasını istedi.

YENİSİ YERİNE YAPILACAK 
Samsunspor yazılı tabela tamir edilerek yerine yeniden yerleştirileceğini açıklaya Atakum Belediyesi, çirkin saldırıyı kınadı. Atakum Belediyesi, “Sevdamıza, Atatürklü armamıza yapılanları kabul etmiyoruz. Atatürklü armamızı kıranlar, led motorlarını çalanlar iyi bilsin ki; Samsunspor kırmızı çizgimizdir. Olay emniyet güçlerine bildirilmiştir. Sorumluları ne yurttaşlarımız ne de kırmızı beyaz sevdamız affedecek. Endişelenmesin büyük taraftarımız, tamir edilip yerine yerleştirilecek. O yazının önünde nice şampiyonluklar kutlanacak” açıklaması yaptı.

Salim YILDIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.