SamsunGenel

Samsunlu muhtardan örnek davranış

Samsun'un İlkadım İlçesi Cedit Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya, ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıtıyor

Samsun’un İlkadım İlçesi Cedit Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya, hayırseverlerden aldığı maddi destekle bakkallardan alışveriş yaparak, ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıtıyor.

TAKDİR EDİLESİ YARDIM
Ramazan ayında sofralarını dolduramayan ve pandemi nedeniyle maddi zorluklar çeken bakkal esnafına Muhtar Hasan Kaya merhem oldu. Cedit Mahallesi Muhtarlığı olarak başlatılan kampanyada hayırseverlerden aldıkları maddi destekle bakkallardan alışveriş yaparak, ihtiyaç sahibi ailelere kumanya dağıtılıyor. Ayrıca, elektrik ve su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşların da fatura borçları ödeniyor.

SIKINTILARA MERHEM OLUYORUZ
Pandemi sürecinde mahalle bakkallarının iş yapamaz hale geldiğini dile getiren Muhtar Kaya, ”Hem mahallemiz kazansın hem de mahallemizdeki insanlara sahip çıkalım istedik. Azalarımız ile birlikte böyle bir karar aldık. Hayırseverlerin vermiş olduğu maddi destekle, bakkallarımızdan alışveriş yapıp ihtiyaç sahibi mahallelilerimize verdik. Bu konuda bize destek olan tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Tek yardımımız kumanya değil, elektrik, su gibi faturalarını ödeyemeyen ihtiyaç sahiplerinin bu sıkıntılarına da merhem oluyoruz” dedi.

13 BİN LİRA TOPLADIK
Cedit Mahallesi’nde 12 bakkalın olduğunu söyleyen Muhtar Kaya, ”Bu bakkallarımızın hepsinden alışverişimizi yaptık. 130 ihtiyaç sahibi aile var. Bu sayının yarısının ihtiyacını karşıladık. Diğer yarısını da birkaç gün içerisinde bitireceğiz. 13 bin lira civarında yardım topladık. Hakkaniyetli bir şekilde bakkallarımıza böldük. İnşallah, bizim de onlara bir katkımız olmuştur. Önemli olan onların hayır duasını alabilmek. Sadece kumanya değil, deterjan, çamaşır suyu ve sabun gibi ihtiyaçları da karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu