Samsun

Samsun’da Yabancılar Çarşısı Esnafı Vatandaşlara Seslendi

Samsun Yabancılar Çarşısı esnafı pandemi sürecinde işlerin çok düştüğünü belirterek, vatandaşların küçük esnaftan alışveriş yapması gerektiğini dile getirdi.

Samsun’da kademeli normalleşme dönemi ile birlikte dükkanlarını açan Yabancılar Çarşısı esnafı işlerin düzelmesi için destek beklediklerini umutlarının vatandaşlarda olduğunu söyledi

 

MÜŞTERİ BEKLİYORUZ

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan ve pandemi sürecinde birçok esnafın siftah dahi yapamadan günü kapattığını ifade eden Yabancılar Çarşısı esnafı, çarşılarındaki güvenlik ve sağlık önlemlerinin en üst seviyede olduğunu bu anlamda işlerin düzelmesi için müşterileri beklediklerini söyledi.

ESNAFA DESTEK VERİLMELİ

Pandemi sürecinin esnafı çok etkilediğini ve destek verilmesi gerektiğini ifade eden Samsun Yabancılar Çarşısı Oda Başkanı Olcay İnanç, “Özellikle küçük esnafı ciddi anlamda sıkıntıya soktu. 15 aydır ciddi anlamda zorluklar yaşıyoruz. Zaten en fazla ezilen kesim küçük esnaf oldu. Bu taşın altına hep birlikte elimizi koyalım. Ama bize de destek verilsin. Yapılan yardımlar dolayı memnunuz ama yerine ulaşmadı. Bundan önceki desteklerde de kriterler konuluyor ama esnafımızın hiçbiri uymuyor. Esnafımızın borcu var. Esnafa bir şekilde can suyu verilmeli. Esnafın bitmemesi için el birliği ile herkes destek vermeli” dedi.

ALIŞVERİŞ YAPSINLAR

Selim HATİP: Gerçekten de esnaf zor zamanlar geçirdi. Normalleşme süreciyle birlikte işlerin daha iyi olacağına inanıyoruz. Samsunluların alışveriş yapmasını istiyoruz. Her türlü hijyen önlemi alınmış durumda. Uygun fiyatlı ürünlerimiz var. Başta yöneticilerin ve herkesin esnafa sahip çıkmasını istiyoruz. Buradan 10 bin kişi ekmek yiyor. Bu zor günlerde de destek olmak gerekiyor.

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Turan KONUK: Yaklaşık iki yıldır büyük bir sıkıntıdayız. Esnaf olarak oldukça zor günler geçiriyoruz. Biz de genellikle yurt dışına hitap ediyoruz. Umudumuz önümüzdeki süreçte biran evvel toparlanmak. Yurtdışından gelen misafirlerimizi bekliyoruz. Samsunluları müşterilerimizi bekliyoruz. Allah yardımcımız olsun

Büşra AKIN: Sezon açıldığı için umudumuz var. Daha iyi olacağını umut ediyoruz. Buraya genellikle şehir dışından gelenler geliyor. Ve AVM’ye göre dhaa uygun fiyatlı ürünler satıyoruz. Bu anlamda herkesin gelip esnafa destek olmasını bekleriz.

AYLARDIR İŞ YOK

Mustafa ARICI: Aylardır iş yapamıyoruz. Çok zor bir süreç geçirdik. Artık bir umudumuz var. Turistlerin ve müşterilerin gelmesiyle birlikte sıkıntılı süreci atlatacağımızı düşünüyorum. Gelmelerini bekliyoruz.

Dilber BAHADIR, Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu