Samsun

Samsun’da Vali Dağlı Bayram Denetiminde

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Ramazan Bayramı nedeniyle Samsun-Sinop Karayolu’ndaki kontrol noktasında yol güvenlik uygulamasına denetim yaptı.

ÇİKOLATA İKRAM ETTİ

Vali Dağlı, koronavirüstedbirleri kapsamında sürücülerin izin belgelerinin uygun olup olmadığını kontrol etti bayram nedeniyle de çikolata ikram etti.

PERSONELİ UNUTMADI
Denetime ayrıca İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal da katıldı. Vali Dağlı kontrol noktasında görevli personel ve basın mensuplarının da bayramını kutladı.

2 Samsun

DENETİMLER SÜRECEK
Vali Dağlı, denetimlerin aralıksız süreceğini belirterek, “Öncelikle tüm Samsunlu hemşerilerimin Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah sağlık içerisinde geçirirler. Burda bayram öncesinde olduğu gibi yine denetimlerimize devam ediyoruz. Bugün biraz daha farklı bayramın ayrı bir önemi var. Burada polislerimizin bayramını kutluyoruz. Vatandaşlarımızın hem kontrollerini yapıyoruz hemde bayramlarını kutluyoruz. Belgeleri tam olmayanların ise cezalarını yazıyoruz. Emniyet Müdürümüz ve Atakum Kaymakamımızla birlikte bugün bu noktadayız. İlimizde bulunan 3 denetim noktalarında denetimlerimizi sürdüreceğiz. Sağlık kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz. Çünkü onlar 24 saat görevde ve nöbetteler.

1 Samsun

EVDEN ÇIKMAYALIM
Vatandaşlara uyarılarda da bulunan Vali Dağlı, “Vatandaşlarımızın Evden kesinlikle çıkmamalarını bir kez daha hatırlatıyorum. Bugün akşama doğru, yarın, yarından sonra pazar günü kesinlikle ben arka caddelerden giderim, şurdan dolaşabilirim, akrabamı da göreyim, şunun elini de öpreyim kesinlikle yapmayacağız. Bu bayramdada sabredeceğiz ve telefonla iletişim kurarak bayramı kutlayalım. Kurban bayramında ortam normalleşir ve sevdilerimizle yüzyüze kucaklaşmak suretiyle, ellerini öpmek suretiyle bayramlarımızı yaparız” ifadelerini kullandı.

 

5 Samsun

DENETİMLER SÜRÜYOR
Samsun Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, ise güvenlik güçlerinin görev başında olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Öncelikle Samsun halkımızın bayramını kutluyorum. Bizlerde emniyet müdürlüğü olarak özellikle 3 ana hartalde yoğun bir şekilde pandemi kurallarına uyum noktasında denetimlerimizi yapıyoruz. Dolayısıyla bu noktada kısıtlamaya uygun hareket edip etmesikleri noktasında arkadaşlarımız vatandaşların duyarlılık noktasında test etmiş oluyorlar. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Polis arkadaşlarımız hangi şartlarda olursa olsun görevlerini layığıyla yapıyorlar.”

Vali Dağlı bayram denetiminin ardından İl Jandarma Komutanlığı2nıda ziyaret etti.  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İbrahim Güven ile bir süre görüştükten sonra jandarmanın bayramını kutlayan Vali Dağlı çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

 

hhhhh Samsunhhhhhhh Samsun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu