Samsun

Samsun’da Tepkiler Çığ Gibi ‘İnsanlık Dışı Zulüm’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan başta olmak üzere, AK Parti Samsun milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanları İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği saldırıya tepki gösterdi

ŞİDDETLE KINIYORUZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: İsrail’in Filistin topraklarındaki hukuksuz girişimlerini ve kutsallarımıza saldırılarını asla kabul etmiyoruz. Mübarek Ramazan ayında, tüm Müslümanların mabedi Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik İsrail zorbalığını ve şiddetini kınıyoruz. İsrail’in Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirdiği saldırıda yaralananlara acil şifalar diliyorum. Zulümden beslenen İsrail, alçak saldırılarına derhal son vermeli; uluslararası toplum bu gözü dönmüşlüğe karşı insanlık davasının ve Filistin halkının yanında olmalıdır.

HAKLI DAVA
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya İsrail polisinin saldırısını şiddetle kınıyorum. İsrail’in Mübarek Ramazan’da ibadet eden masumları hedef alması tamamen insanlık dışıdır. Filistin halkının haklı davasının her zaman yanındayız.

PAYİDAR OLAMAZ
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet DEMİRCAN: İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinli Müslümanlara yaptğı zulmü şiddetle kınıyorum. Zulüm asla payidar olamaz. Mescidi Aksa.

İNSANLIK DIŞI
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: İlk kıblemiz Mescidi Aksa’da eli kanlı İsrail’in, Filistinli kardeşlerimize yaptığı insanlık dışı saldırı zulümdür.
Zulüm asla payidar olmayacaktır.

AĞIR OLACAK
61.Hükümet’te Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ: Mescid-i Aksa’ya silahlı saldırı düzenleyen İsrail’in devlet terörünü lanetliyorum. Bu saldırıların İsrail’e de, İsrail’i çevreleyen Müslüman ülkelerin sessiz ve tepkisiz liderlerine de bedeli ağır olacak. Pişman olduklarında iş işten geçmiş olacak.

ÇİRKİN SALDIRI
Canik Belediye Başkanı İbrahim SANDIKÇI: Kudüs’ü savunmak, gerçek özgürlüğü savunmaktır. Siyonist zulmün son bulması için mücadele etmek, sadece Filistinlilerin değil; tüm İslam aleminin görevidir. Bu mübarek günde yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum.

YALNIZ DEĞİLDİR
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL: ‘Mazlumun zalimden öcünü alacağı gün, şüphesiz zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır’ Mescidi Aksa yanlız değildir.

PERİŞAN EYLE
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: ‘Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde. Götür müslümana selam diyordu. Dayanamıyorum bu ayrılığa .Kucaklasın beni İslAm diyordu’
Allah’ım sen gecenin hürmetine, kardeşlerimize yardım eyle. Siyonist İsrail’i Kahhar ismin ile perişan eyle. Amin.

SON VERMELİDİR
Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Mübarek Kadir gecesi arefesinde Filistinli kardeşlerimize saldırarak Mescidi Aksa’yı savaş alanına çeviren İsrail’i şiddetle kınıyoruz. İsrail hükümeti, bu pervasız saldırılara, şiddet ve işgale derhal son vermelidir!

LANETLİYORUZ
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan AKSOY: Yıkılasın İsrail! Enkazını göreyim. Sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim. Mubarek Ramazan ayında İlk Kıblemiz Mescidi Aksa’ya yapılan menfur saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Gözü dönmüş İsrail’e gereken cevap derhal verilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu