Samsun’da Mahalleliyi İsyan Ettiren Olay…Kesim Değil Kıyım!

Samsun’da Mahalleliyi İsyan Ettiren Olay…Kesim Değil Kıyım!
A+
A-
09.06.2021
ABONE OL

Samsun’un Kavak İlçesi Kazancı Mahallesi’nde kesilen ağaçlara vatandaş tepki gösterdi

Samsun’un Kavak İlçesi Kazancı Mahallesi’nde, ‘Kesim Alanı’ olarak belirlenen ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından üretimde kullanılmak için kesildiği iddia ağaçlar vatandaşın tepkisine neden oldu.

HANİ ORMAN?
Sosyal medya hesabından videolu bir görüntü paylaşan mahalle sakinleri, “Orman bakımı yapıyoruz diyerek ağaçları kesiyorlar. Ne kadar güzel bakım yapıldığını herkes görsün. Zamanında dedelerimiz gözü gibi bakmışlar, biz bir tane dal kesmeye kıyamazdık. Hani orman?” diyerek tepkisini dile getirdi.

samsun kiyim 9 haziran1 3 Ana Manşetsamsun kiyim 9 haziran1 1 Ana Manşet

GELİN BAKIN
Sosyal medyada paylaşılan bir diğer mesajda ise, “Burası Samsun Kavak Kazancı Mahallesi. Kesimi görüyorsunuz. Herhalde yanlış yazmışlar. ‘Kıyım alanı’ yazılması lazımdı. Taksim’de beş ağaç kesildi diye ortalığı ayağa kaldıranlar, Karadeniz’in köylerine gelin, bakın. Halkın efendisi ne halde görün” ifadelerini kullandı.

samsun kiyim 9 haziran1 4 Ana Manşet

TEHDİT ALTINDA
Seyreltme çalışması altında ormanların yok edildiğini kaydeden Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ, “Türkiye’de orman varlığı her geçen gün azalırken, inceltme seyreltme adı altında bu tür faaliyetler yapılmasını doğru bulmuyoruz. Şu anda TBMM’de ‘İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu’ kuruldu ve komisyonda özellikle orman varlıklarının bir tanesi. Seyrelme adı altında yapılan bu işlemler doğal orman yapısına zarar veriyor. Muhtemelen bu ağaçlar MDF sanayide kullanılmak üzere kesiliyor ve bu nedenle ormanlar çok ciddi tehdit altında” diye konuştu.

Merve İLHAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.