Samsun

Samsun’da mahalleli böyle isyan etti

Samsun'da bir vatandaş, bir buçuk ay önce kaza sonucu kesilen internet nedeniyle mahalledeki çocukların uzaktan eğitimden mahrum kaldığını söyledi

Samsun’un İlkadım İlçesi Çatalamut Mahallesi Konak Sokak’ta bir buçuk ay önce yaşanan kaza sonrası internetleri kesilen vatandaşlar, çocuklarının bir buçuk aydır uzaktan eğitimden mahrum kaldığını belirterek, adeta isyan etti.

 

YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Gereken yerlere başvuru yapmalarına rağmen hiçbir sonuç alamadıklarını belirten mahalle sakinlerinden Emine Efe, “Kaza sonucu internet direklerimiz yıkıldı. Başvurmadığımzı yer kalmadı. CİMER’e, Türk Telekom’a yaptığımız başvurulardan hiçbir sonuç çıkmadı. ‘bugün geleceğiz, yarın geleceğiz’ diyerek bizi oyalıyorlar. Çocuklarımız bir buçuk aydır uzaktan eğitimden mahrum kaldı. Zaten zor durumdayken, bizi daha da zor duruma sokuyorlar. Yetkililerden bir an önce çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DERSLERİMİZDEN GERİ KALDIK

Mahallede yaşanan internet kesintisi nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam edemeyen öğrenciler ise, “Derslerimizden çok geri kaldık. İnternetimiz olmadığı için derslere katılamıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu