Samsun'da sağanak yağmur aniden bastırdı! Vatandaşların zor anları Samsun'da sağanak yağmur aniden bastırdı! Vatandaşların zor anları
https://youtu.be/OII_isPYn1E

Samsun Valiliği tarafından İl Sağlık Müdürlüğü ile 19 Mayıs Toplum Sağlığı ekiplerince 19 Mayıs İlçesinde pandemi dönemine ilişkin alınan tedbirler ve yapılması gerekenler hakkında gezici araçlarla anons yapıldı.

MASKENİ TAK KURALA UY

Samsun sağlık Müdürlüğünden sağlık memuru Özdemir Gültekin 19 Mayıs toplum sağlığı Dr. Nimet Civelek, Dr. Ümmühan Akay Tıbbi sekreter Rabia Çakmak ebe Çiğdem Demiray Çanak, yeni uygulamayla ilgili çok amaçlı pazar yerinde vatandaşa bilgilendirme yaparak broşür dağıttılar.

Yeni uygulama hakkında bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Emine Ezgi Kişioğlu, “Amacımız toplumumuzun farkındalığını arttırmak, dikkati yoğunlaştırmak, korunma yollarını daha iyi hatırlatmak, insanların unutmamasını sağlamak için yeni olan bu uygulamayı sahalarda sürdürüyoruz. İnsanlarımızı maskeye alıştırmak, hijyene ve mesafeye uygun davranmak konusunda hala ciddi eksikliklerimiz var. Bu yüzden amacımız ilçemizi, ülkemizi bu hastalıktan korumak ve virüsü tamamen yok etmek” dedi.