GenelSamsun

Samsun’da evdeki hesap çarşıya uymuyor

Samsun'da vatandaşların birçoğu, hayat pahalılığının kendilerini olumsuz etkilediğini ve evdeki hesabın, çarşıya uymadığını söyledi.

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, enflasyon rakamlarında artış yaşandığını ve bu artışın hissedildiğini, evde yaptıkları hesabın çarşıya uymadığını belirtti.

MÜMKÜN DEĞİL
Eşref BOZKURT: Artışı hissetmemek mümkün değil. Dolar düşüyor fakat benzin fiyatları buna rağmen düşmüyor. 2 bin 300 lira Bağ-Kur parası alıyorum. Sağ cebimden aldıklarını sol cebime geri koyuyorlar.

YARISI GİDİYOR
Nafız ÇELİK: Satın aldığımız her şeyin bir sonraki ay fiyatı artıyor. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Evdeki hesap çarşıya uymuyor. Markete gittiğim anda maaşımın yarısı gidiyor. Param yetmediği için sürekli avans alıyorum.

YAŞAM PAHALILAŞTI
Turgut ARSLAN: Yaşam pahalılaşıyor. Geçen ay aldığımı bu ay alamıyorum. Gelirlerimiz de aynı oranda artmıyor. Bu çok rahat hissediliyor. Geçinmek oldukça zor.

KİM GEÇİNEBİLİR ?
Sezai SEDEF: Enflasyon almış başını gidiyor. Enflasyon açıkladıkları gibi değil. Evdeki hesap çarşıya nasıl uysun ? Uymuyor tabi ki. Emekliyim, geçinemiyorum. Zaten emekli maaşıyla kim geçinebilir?

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı