SamsunSokak Röportajları

Samsun’da esnaf ramazandan umutlu vatandaş ise fiyatlardan şikayetçi

Koronavirüs salgını gölgesinde geçecek olan Ramazan ayının gelmesiyle koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan esnaf, umudunu Ramazan ayına bağlarken vatandaşlar ise pahalılıktan şikayetçi oldu

Samsun’da, salgına rağmen Ramazan alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar caddelerde yoğunluluk oluştururken esnaf ise umudunu Ramazan ayına bağladı. Vatandaşlar ise, fiyatların geçen yıla oranla DAHA yüksek olmasına tepki gösterdi.

RAMAZANDA SATIŞLAR ARTACAK
Süleyman TAŞDEMİR (Esnaf): Sebze ve meyve fiyatlarında şuan da bir değişiklik yok. Pandemi dolayısıyla fiyatlar biraz aşşağıya düştü. Havaların ısınmasaıyla beraber fiyatlar biraz daha düşecek. Ramazanın gelmesi bütün esnafı iyi yönde etkileyecek. İnsanlar hareket halinde olup alışveriş yapınca satışlar da artışa sebep olacak.

FİYATLARIN ÜSTÜNE KONULMUŞ
Fatma KAHRAMAN: Ramazan da sebze ve meyve fiyatların da değişiklik var. Normal fiyatların üstüne 2 lira 3 lira üstüne konulmuş. Pahalılıktan dolayı daha alışverişimi yapamadım hazırlıklarımı yapamadım.

BÜTÇEMİZİ AŞIYOR
Selma ARSLAN: Sebze ve meyve fiyatları bence pahalı. Bütçemizi aşıyor. Geçen hafta daha uygundu.Ama bu hafta fiyatlar çok yükselmiş. Şuan da Ramazan için çok hazırlık yapmadım.

FIRSAT BİLİP YÜKSELTMİŞLER
Hasan KOÇ: Şuan da fiyatlar da çok bir değişiklik yok. Sebze fiyatları biraz yükselmiş. Her zaman olduğu gibi fırsat bilip fiyatları yükseltmişler. Ramazan geldiği için temel ihtiyaçlarımızı karşılayıp hazırlığımızı yaptık.

FİYATLAR DAHA DA ARTIYOR
Batuhan GÜNEYİ: Bu pandemi sürecinde fiyatların normal olması gerekirken fiyatlar daha da çok artıyor. Vatandaş da memnun değil bu durumdan. Ramazan için hazırlık yapmaya çalışıyoruz ama bütçemiz belli bu fiyatlar da zor oluyor.

FİYATLARIN HEPSİ NORMAL
Hasan KEMAHLI: Sebze ve meyve fiyatların da bir artış yok. Fiyatların hepsi normal. Ramazan için bir hazırlık yapmıyorum, normal de nasıl ise öyle devam ediyorum. Ramazan dolayısıyla fiyatlar yükselir mi bilmiyorum ama şuan da fiyatlar normal.

HEP PAHALILIK VAR
Haydar BİLGİN: Sebze ve meyve fiyatların da hep pahalılık var. Vatandaşın karnı aç, alışveriş yapamıyor. Pandemi dolayısıyla işimiz yok, herşey çok pahalı bu duruma bir el atılmalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu