GenelSamsun

Samsun’da esnaf ikiye bölündü

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnafın bazısı, vergi muafiyetinin kendilerine can suyu olacağını belirtirken bazısı ise, vergi muafityetinden yararlanamadıklarını ve mağdur olduklarını belirtti.

AYAKTA KALMAK ZOR
Mehmet GENÇ: Yapılsa iyi olur fakat şu an bizde böyle bir şey yok. Bize böyle bir muafiyet gelirse Türkiye’nin ayakta kalması çok zor olur. Basit usülde olanlar yararlanabiliyor. Biz deftere bağlıyız.

ÇOK GÜZEL OLDU
Cemal KATIRCI: Böyle bir dönemde verginin kaldırılması çok güzel oldu. Biz çok sevindik. Çay ocağı sahipleri pandemide çok sıkıntı çekti. Bundan daha güzel bir haber olamaz. İşimiz gücümüz yok. Açtığımız gibi kapatıyoruz.

KATKI SAĞLAYACAK
Umut KATIRCI: Gelir yokken vergi alınması çok saçmaydı. Böyle bir kararın alınması çok iyi olmuş. Bizlere birçok konuda fayda sağlayacak.

KATKISI OLURDU
Rıza UZUNKÖSE: Biz basit usülde olmadığımız için faydalanamıyoruz. Biz de faydalanmak isterdik. Geçirdiğimiz bu zor dönemde bize katkıları olurdu. Daha iyi para kazananlar vergi vermezken, biz vergi veriyoruz.

İYİ BİR KARAR
Ferdi DAYAK: Bizim için güzel bir karar. Pandemi döneminde işlerimiz yüzde 70 düştü. Bu uygulama dar gelirli esnaf için iyi olacaktır. İş yapamayan birçok esnafımız var. Hükümetimiz bizim için elinden geleni yapıyor.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı