SamsunSokak Röportajları

Samsun’da Esnaf Endişeli! Faydası yok, zararı var

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnafın birçoğu yüzde 50 kapasite ile açıldıkları için mutlu olduklarını ancak ramazan ayında tekrar kapanmalarının kendilerini zarara sokacağını belirtti

Samsun’da kafe ve restoranların yüzde 50 kapasiteyle açılmasına mutlu olan fakat, Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetlerinin paket servisle sınırlandırılacak olması ile ilgili endişe yaşadıklarını belirten esnaf, kısa süreliğine açılmanın masraflı olduğunu, kendilerine faydadan çok zararın olduğunu söyledi.

İŞSİZLİK ARTACAK
HİDAYET AKSOY:Yüzde 50 kapasite ile açılsak da işer düşük. Tüm kurallara uyarak ekonomik şartlarımızla mücadele ediyoruz.Bir senedir bunun sıkıntısını çekiyoruz. Ramazan ayında açık olsaydık çalışanlarımıza maaş verebilirdik. Kapalı olacağımız için işsizlik de artacak.

NEDEN AÇILDIK?
DURSUN KARAOĞLAN:Ramazan ayına kadar olan süreçte yüzde 50 kapasite ile açıldık ama yine de müşterimiz yok. Ramazan ayında tekrar kapanacaksak neden kısa bir süreliğine açıldık? Ramazan ayından sonra açılsaydık daha iyi olurdu.

UMUDUMUZ KALMADI
İRFAN ÇELİK: Yüzde 50 kapasite ile açılmamızın bizim seviyemizdeki esnafa faydası olmadı. Eleman sayısı arttı ama müşteri yok. Ramazan ayında iftar vakitlerinde masalarımız dolardı diye bekliyorduk ama Samsun kırmızı renkte olduğu için umudumuz kalmadı.

FAYDALI DEĞİL
VEYSEL GÜMÜŞ:Yüzde 50 kapasiteyle açılmamız güzel ama kısa bir süre sonra tekrar kapanacağız. Kazanacağımız para, ihtiyaçlarımızı ancak karşılayacak. Kafe işletmesi olarak paket servisin faydalı olacağını düşünmüyorum. Zaten verilen destek şartlarına uymuyoruz.

MÜŞTERİLERİMİZ MEMNUN
MURAT GÜNDÜZ: Kısa bir süre de olsa açılmasına şükrediyoruz. Bundan önceki süreç daha zor geçiyordu. Yüzde 50 de olsa müşterilerimiz oturup yemeklerini yiyebiliyorlar. Ramazan ayında da paket servisle ayakta durmaya çalışacağız.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı