Samsun

Samsun’da Çarşambalılar Derneği Vakıflaşıyor

Samsun Çarşambalılar Derneği’nin vakıf olması münasabetiyle tanıtım toplantısı düzenlendi. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti

YOĞUN KATILIM
Samsun’da Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği’nin vakıflaşma süreci ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Derneğin bahçesinde düzenlenen toplantıya Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Fuat Köktaş,
Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Çarşambalılar Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Başkan Sadettin Sarıoğşlu toplantıda vakıf üyelerini tanıttı.

VALİ DAĞLI’DAN BİRLİKTELİK VURGUSU
Çarşambalılar Derneği’n,n etnik bir yapı içinde birlikte yürüttüğü çalışmalara değinen Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Özellikle vurgulamak istiyorum 18 Haziran itibariyle 1 yılımız doldu. Pandemi sebebiyle tabi vaktin nasıl geçtiğini çok anlayamadık. Ama inşallah kademeli normalleşme ve aşılarla birlikte ülkemiz rahatlayacak. Samsun kendi içinde dinamik bir şehir. Samsun içinde de Çarşamba ayrı bir dinamizme sahip . B etnik yapı içerisinde her kendini ifade etmek için daha fazla çalıştığı, daha fazla kendisini gösterdiği yerler haline geliyor. Eskiden olduğu gibi şimdi de Çarşamba’da birlik ve beraberliği gerçekten çok iyi hissediyoruz” dedi.

YILMAZ’DAN VEFA
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz önemli isimlerin derneğe katkı verdiğini belirterek, “Buranın tarihi var. Sadettin Bey “980’li yıllarda ilk “Çarşambalılar Derneği Samsun’da kuruldu” dedi. O zaman burada o kuruluş esnasında ve o kuruluşu idame ettirmek için o binada Çarşambalılar Derneği’ne kimlik kazandıran ağabeylerimizi burada bir şükranla anmak istiyorum çünkü o vefayı göstermemiz gerekir diye düşünüyorum. Kimlik kazandırılmasında önemli çalışmaları olan ağabeylerimiz Erol Uysal ve Orhan Atılgan, Hasbi Menteşeoğlu’nu rahmetle anıyorum. Hizmet veren katkı verenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VAKIF KATKI VERECEK

Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, vakfın katkı sunacağının altını çizerek, “Vakıf yapılanmasıyla Çarşambayla bütünleşmenin, Çarşamba’nın sorunlarına ve insanına sahip çıkmanısına çok daha katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu vesileyle yeni yapılanmanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu