Samsun

Samsun’da Başkan Demir’e yol tepkisi

Samsun'da veliler sosyal medya paylaşımlarında, Aziz Atik Fen Lisesi'nde yaşanan yol sorunu ile ilgili tepkilerini dile getiriyor

Samsun’da bir veli, İlkadım İlçesi Toybelen mevkiinde bulunan ve 2018 yılında eğitime başlayan Aziz Atik Fen Lisesi’ne ulaşımda yaşanan sıkıntıları sosyal medya hesabında paylaştığı videoda anlatarak, isyanını dile getirdi.

‘NEDEN İNAT EDİYORLAR?’
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin anlamsız inadını anlayamadıklarını belirten veli, ” Aziz Atik Fen Lisesi, anayola yaklaşık 600-700 metre mesafede bir yol ve bu yol bataklık, çamur. Yaklaşık bir senedir yapılan tüm müracaatlara rağmen, bu yol halen yapılmadı” dedi.

‘ACI SONUÇLARA SEBEP OLUR’
Samsun Gazetesi’nin gündeme getirdiği konu hakkında mağduriyetini sosyal medyadan anlatan veli, “Şu anda lisede okuyan gençlerin 2023 oy kullanacağı gerçeği ortada. Bu gençleri nasıl kazanmamız lazım? Ya da bu gençleri nasıl kaybediyoruz? Z kuşağı çok hassastır. Çok hassas olduğu gibi AK Parti hükümetinin yaptığı icraatleri onlara anlatmanın çok değişik metodları var. Fakat bazı hizmetleri yapmamak ise çok farklı ve acı sonuçlara sebebiyet veriyor” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR’E SESLENDİ
Samsun Aziz Atik Fen Lisesi’nin , anayola yaklaşık 600-700 metre mesafede olduğunu hatırlatan veli sözlerine şunları ekledi, “Yaklaşık bir senedir yapılan tüm müracaatlara rağmen yol yapılmadı. Büyükşehir’in anlamsız inatları ve geciktirmelerinin yanı sıra, “Bizi niye CİMER’den şikayette bulunduz? Neden bizi rahatsız ediyorsunuz?” gibi söylemlerle karşılaşıyoruz. Şimdi buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Bey’e seslenmek istiyorum. 600-700 metrelik yolu yapmamanın inadından vazgeçin. Orada okuyan ve 2023 yılında ilk kez oy kullanacak olan 500 genci kazanmanın yolunu arayalım. Partilerin bir oya muhtaç olduğu bir seçim sürecine girdiğimizi unutmayalım.”

‘DAHA ACİL OLAN YOLLAR VAR’
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı 2020 tarihinde gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda Meclis Toplantısı’nda konunun gündeme getirilmesine tepki gösteren Başkanı Mustafa Demir, yapılması gereken daha önemli yerlerin olduğunu belirterek, ”Biz arkadaşlara yapacağımızı söyledik. Bir kısım arkadaşlar var, onlar sesi fazla çıkan tiplerden anlaşılan. Şu anda zaten pandemi sürecindeyiz. Bizim bir çalışma programımız var. Planlı çalışmak verimliliği en az yüzde 50 arttırıyor. Bizim oradan daha acil yapılması gereken yerler var. Önceliklerimiz var ve bunları sıraya koyduk. Önümüz kış, dolgu ve temel malzemeleri yapacağız. Önümüzdeki yaz çalışmalarımızı yapıp oradaki insanların hizmetine sunacağız” demişti.

Merve İLHAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı