GenelSamsun

Samsun’da aşılama devam ediyor

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Sehmen, koronavirüsten kurtulmanın en etkili yolunun aşı olduğunu söyledi

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Sehmen, toplam 20 bin 278 Kovid-19 aşısı yapıldığını belirterek, ”Randevularımız dolu. Koronavirüsten kurtulmanın tek çaresi aşıdır. Aşıya karşı bilgi kirliliği var” dedi.

 

Samsun'da aşılama devam ediyor - Genel

EN ETKİLİ ÇÖZÜM ‘AŞI’
Hastanede aşılamanın güzel bir şekilde ilerlediğini söyleyen Başhekim Sehmen, ”55 yaş ve üstü aşılamamız da bu hafta itibariyle başladı. Sabah saat 08.00’den gece yarısına kadar aşı yapabilmekteyiz. 15 aşı polikinliğimiz bulunuyor. Vatandaşlarımız randevu alıp, ister Sinovac isterlerse de Biontech aşısı olabilirler. Randevularımız dolu. Aşıya talep var. Aşı olanları tebrik ediyorum. Bulaşıcı hastalıklardan kurtulmanın en iyi ve etkili yönü aşı olmaktır. Aşılama süreci bitene kadar maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor”diye konuştu.

 

Samsun'da aşılama devam ediyor - Genel

20 BİN 278 AŞI YAPILDI
Gazi Devlet Hastanesi’nde şu ana kadar 20 bin 278 adet Kovid-19 aşısı yapıldığını kaydeden Başhekim Sehmen, ”Aşılama esnasında bir doktorumuz sürekli başında duruyor. Biz, diğer hastaların giriş çıkışından bağımsız olarak aşı alanı oluşturduk. Aşı konusunda vatandaşlarımızı tereddütleri olabiliyor. ‘Benim hastalığım var’ , ‘Benim alerjim var’ gibi soruların cevaplarını o anda yanında bulunan doktorumuz veriyor” ifadelerini kullandı.

YAN ETKİ GÖRMEDİK
”Biz şu ana kadar ciddi bir yan etki görmedik” diyen Başhekim Sehmen, aşıya karşı bilgi kirliliği olduğunu belirterek şunları söyledi: ”İftardan sonra da vatandaşlarımız gelip aşılarını olabilirler. Ekibimiz burada ve hazır. Aşıya karşı toplumda bilgi kirliliği var. Şimdiye kadar aşının ciddi bir yan etkisini görmedik. Koronavirüsten kurtulmanın tek çaresi aşıdır. Bulaşı aşıyla önleyebiliriz ve en güvenlisi de budur. İlk başta sağlık çalışanlarımız aşılandı. O günden bugüne Kovid aşısından dolayı hiçbir çalışanımızı yoğun bakıma alarak tedavi etmedik. Hepsi ayakta ve hafif seyretti.”

‘HERKES AŞI OLMALI’
Samsun Gazi Devlet Hastanesi’ne aşı yaptırmak için gelen vatandaşlar ise herkesin aşı olması ve halkın bilinçlenmesi gerektiğini söyledi

KENDİMİZİ KORURUZ
Mustafa Serdar AYRANCI: Koronavirüsten 2. aşıyı olduktan sonra kurtuluruz diye düşünüyorum. Aşı olurken herhangi bir zorluk yaşamadım. 15 dakikalık bekleme sürecim var.Herkesin aşı yaptırması lazım. Sağlığımızı bu şekilde koruyabiliriz.

BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
Ferhat ŞENER: Bütün vatandaşların bilinçli olması gerekiyor. İstedikleri zaman kolaylıkla randevu alabiliyorlar. Herkese aşı olmayı tavsiye ediyorum. İftardan sonra da aşı vurulabiliyor. Böyle de bir güzelliği var. Milletimizin sağlığı açısından bu çok önemli bir husus. Hiç sıra beklemedim ve aşımı oldum.

AŞI YAPTIRIN
Mustafa SANDAL: Hastanedeki görevli personele sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. 55 yaş ve üstüne aşı başladığını duyunca kolaylıkla randevumu aldım. Saatinde buraya geldim ve beklemeden aşımı oldum. Çok mutluyum. Kalabalık da olmuyor. Ayrıca sağlıkla ilgili tüm önlemler alınmış. Herkesin aşı yaptırması gerekiyor.

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu