Samsun

Samsun’da Anıt Park Doldu Taştı

Samsun'da tam kapanma sonrası güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar Anıt Park'ı adeta doldurdu

Samsun’da koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanmanın sona ermesinin ardından vatandaşlar soluğu dışarda aldı. Anıt Park’a akın eden vatandaşlar aileleriyle birlikte vakit geçirdi.

ÇOK UZUN BİR SÜRE
Samsun Canlı Haber TV’ye konuşan vatandaşlar 17 günün evde kalmak için uzun bir süre olduğunu belirtti.

TOKALAŞMAYI ÖZLEDİK
Fikri TANRIKULU: 17 gün çok uzun bir süre. Bizim sağlığımız için di ama 17 günün sonunda halilye bir kalabalık oluştu. Artık öyle bir seviyeye geldik ki evde duramaz olduk. Sıcak havanın da etkisi var. Devlet bizi düşünüyor bizde devleti düşünürsek, her şey yoluna girer diye düşünüyorum. En çok gezmeyei tokalaşmayı özledik. İnsanların birbirinden manevi olarak uzaklaştığını düşünüyorum.

ATATÜRK DEMEK
Durmuş YILDIZ: Pandemi döneminde bir rahatlama dönemş oldu. Ama ondan önce Atatürk’ün heykelini görmek demek Atatük’ü görmek demektir. O bakımdan biz Anıt Park’ı seçtik.

KALABALIĞA KARIŞTIM
Yeliz ARSLAN: Hastalıktan dolayı da tedirginiz ama insanlar geziyor. Biz de geziyoruz. Çünkü çok sıkıldık. Ben de kalabalığa karışandanım.

TADINI ÇIKARDIK
Osman DÜGER: Tam kapanmanın ardından arkadaşlarla birlikte, b güneşli havanın tadını çıkaralım dedik. İçecek de aldık. Bu şekilde zamanımızı geçiriyoruz.

Mustafa İNAN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu