GenelSamsun

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan korona talimatı: Büyük önem arz ediyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüsle mücadelede önemli bir yer tutan aşılama çalışmalarının hızlandırılması talimatını vererek hafta sonları şehir dışından veya şehir merkezinden 3-4 ailenin toplanarak kırsalda bir araya gelmemesi gerektiğinin altını çizdi

 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ramazan ayında sosyal hareketliliğin azaltılmasını, iftar ve sahur buluşmalarının ertelenmesi gerektiğini söyledi

 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında, Salıpazarı’nda koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen denetimler, vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 

Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Salıpazarı ilçemizde koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen denetimler, kovid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı, Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Kaymakam Eray Gürsoy, Belediye Başkanı Halil Akgül ve ilçe müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi” denildi.

 

BULUŞMALAR ERTELENMELİ

Koronavirüsle mücadelede önemli bir yer tutan aşılama çalışmalarının hızlandırılması talimatını veren ve hafta sonları şehir dışından veya şehir merkezinden 3-4 ailenin toplanarak kırsalda bir araya gelmemesi gerektiğinin altını çizen Vali Dağlı, “Ramazan ayında sosyal hareketliliği azaltmamız, teravihlerde birkaç ailenin bir araya gelmemesinin yanı sıra iftar ve sahur buluşmalarını seneye ertelememiz gerekmektedir. Ayrıca cenazelere 30 kişiden fazla katılım olmaması ve definden sonra taziye ziyaretlerinin yapılmaması büyük bir önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu