Samsun

Samsun Kızılay – Samsun Narkotik Uyuşturucuya Karşı El Ele

Samsun'da Türk Kızılayı, uyuşturucuyla mücadele kapsamında 17 ilçe başkanına brifing verdi.

Samsun Türk Kızılayı, Samsun Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yardımıyla, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Konferans Salonu’nda 17 ilçe başkanına brifing vererek, uyuşturucuyla mücadele kapsamında önemli bir adım attı.

BRİFİNG VERDİK
Uyuşturucuya karşı mücadelelerinin devam ettiğini belirten Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut, ”Her geçen gün teknolojinin gelişmesinden dolayı daha modern bir şekilde nasıl bilgilendiririzin düşüncesindeyiz. Bu anlamda Samsun Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yardım istedik. Onlar da sağ olsun geçtiğimiz hafta yönetim kurulumuza brifing verdi. Bu haftadaki toplantımızda 17 ilçe başkanımız da öğrensin diye yine narkotikte bulunan arkadaşlarımızı yeniden çağırdık” dedi.

KURTULMAK DA BİR YARDIMDIR
”Ne kadar zararlı ve nasıl önlenir sorularının cevaplarını veriyorlar” diyen Başkan Bulut sözlerine şöyle devam etti: ”Ben bu işin çok yararlı ve doğru bir şey olduğuna inanıyorum. Zaten Kızılay’ın asıl amacının insanlara yardım olduğunu düşünürsek, uyuşturucudan kurtulmak da bir yardımdır. Çocuklarımıza uyuşturucunun nasıl alıştırıldığı, nasıl geliştiği ve bundan çocuklarımızı kurtarmak için neler yapmamız gerektiğini, polis arkadaşlarımız anlatıyor. Çeşitli video, görsel ve sözlü olarak bilgilendirmeler yapılıyor.”

Emre ÖNCEL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Whatsapp İhbar Hattı