banner220

Vali Osman Kaymak, Samsun Canlı Haber TV'de: Çok önemli açıklamalar

Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan Dakka 55 programına katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'dan şehrin sorunlarına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu

Vali Osman Kaymak, Samsun Canlı Haber TV'de: Çok önemli açıklamalar

Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan Dakka 55 programına katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'dan şehrin sorunlarına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu

21 Mart 2018 Çarşamba 11:28
banner223

Her pazartesi akşamları Samsun Canlı Haber TV'de DHA Samsun Bölge Müdürü Murat Sandıkçı'nın moderatörlüğünde, Samsunspor'un efsane futbolcularından Celil Sağır'ın yorumlarıyla ekranlara gelen Dakka 55 programının bu haftaki konuğu Samsunsporlular'ın 'Osman Baba' olarak andığı Samsun Valisi Osman Kaymak oldu. Vali Osman Kaymak'ın katıldığı program binlerce Samsunlu tarafından ilgiyle takip edildi

HERKES SAMSUN CANLI HABER'E KİTLENDİ
Vali Osman Kaymak'ın Dakka 55 programına katılacağını haber alan Samsunlular, saat 20.00'de Samsun Canlı Haber TV ekranlarına kitlendi. Samsunspor'un masaya yatırıldığı program binlerce izleyici tarafından ilgiyle takip edilirken, yüzlerce paylaşım aldı. Taraftarlar ayrıca programa yorumlarını da göndererek Vali Osman Kaymak'a desteklerini ve teşekkürlerini iletti


Programda Murat Sandıkçı ve Celil Sağır'ın sorularını büyük içtenlikle yanıtlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'un büyük bir takım olduğunu, yerinin de Süper Lig olduğunu belirterek, "Biz Samsunspor'un durumuna seyirci kalsaydık, takım tamamen bitmişti" dedi. Samsunspor ile ilgilenmenin vali olarak 1'nci görevi olmadığını fakat halkın büyük ilgi gösterdiği bir yere destekte bulunmaktan kaçınmadığını söyleyen Vali Kaymak, "Takımla ilgilenmeye başlayınca gördük ki yönetim sorununun yanında maddi bir sorun da ortaya çıktı. Başlattığımız yardım kampanyası ile tam istediğimiz sonucu alamadıysak da sıkıntılı dönemi atlattık. 3-4 milyona yakın yardım topladık. Samsunspor'u çukurdan çıkarttık. Takımın 40-50 milyona yakın vergi borcu var ama takıma sahip çıkmak isteyenler korkmasın. Samsun bu takıma sahip çıkarsa güzel şeyler olacaktır. Bizler bir yönetim çıktığı takdirde her türlü desteği yeniden vereceğiz" dedi.

Vali Osman Kaymak'ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar ve bölümler şu şekilde:

"Küme düşme durumunu atlatacaklarına inandığını ve Samsunspor'un alt yapsına önem verilmediği gerektiğini söyleyen Vali Kaymak, "Biz bu takımı Süper Lig'e çıkartma vaadi içerisinde değiliz. Kayyum heyetiyle sürekli temas halindeyiz ve takımı seneye hazırlamak istiyoruz. Biz Devletin valisiyiz ve kayyum heyetiyle beraber çalışıyoruz. Bu işlemlerin de yasal şekilde yapılmalı. Bir hukuksuzluk yanlışlık varsa bunun cezası kesilir. Bir kulüp yöneticisi kulüp menfaatini koruması gerekir, eğer kendi menfaatini düşünüyorsa bunun gereği yapılır. Benim ümidim şudur. Küme düşme durumunu atlatacağız. Futbolda bunlar olur, Gaziantep yenilgisi de budur. Kötü takıma yenilmek de var. Biz bu çocuklara sahip çıkalım, sonuçta bırakıp gidebilirlerdi. Samsunsporu kalıcı ve sağlam ray üstüne oturtmak istiyorsak elimizden geleni yapmalıyız alt yapıyı desteklemeliyiz. Marifet iltifata tabiidir"

BU ŞEHRİ ÖNEMSİYORUM
"Güzel bir hareket yaptık, taraftarımızda buna karşılık verdi. Biz onların hizmetkarlarıyız. Biz ne yapıyorsak onlarla beraber yapıyoruz. Birlikte bu hareketi inşallah sonuca ulaştırırız. Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ben bu şehri önemsiyorum, halkı, bu şehrin huzurunu mutluluğunu geleceğini önemsiyorum. İnsanlar birlikte olursa güzel sonuç alırlar. Ben tek başıma bu işi yapamam. Samsun'un sahip olduğu potansiyel kapasiteyle bunu çok rahat aşarız."

BİRİLERİ BUNDAN RAHATSIZ OLSA BİLE...
"Samsun'da bizim yanımızda. Kibar amca Samsun'da kağıt toplayarak geçinen biri. O bile gücünün yüzde 100'ünü kullandı. Siz de yüzde 5'ini kullanın. Önümüzdeki sene birlikte olursak, herkes el ele kol kola verirse, bu takımı Süper Lig'e çıkaracağız. Birileri bundan rahatsız olsa bile, ben yardımcı olmaya devam edeceğim. Primler bizim maçlarımıza çok katkısı oluyor. Önümüzdeki maçlarda da iş adamlarından da destek bekliyoruz. İş adamları toplumsal sorunlarla ilgilenmeli. Samsunspor'da en büyük sorunlardan birisi."

SABİT GELİR OLUŞTURULMALI
"İlde sabit gelir için kaynak bulunabilir. Ama buna tek karar verilemez. Gelir getirecek her şeyi düşünüyoruz. Samsunsporun önüne bir isim, stada isim vererek kaynak alma konusunu dükkanları hepsini konuşuyoruz."

PROTESTO ÖLÇÜLÜ YAPILMALI
"Samsun çok güzel şeyleri hakediyor. Samsun olaylar çıkaran bir şehir olarak gibi gösterildi. Ama bizim taraftarımızın hiçbir suçu yok. Örnek bir taraftarımız var. Bu yapılarını bozmasınlar. İşler ölçüyü aşınca, ceza ödüyor. Zaten takımın borcu var, bunu da yaparsan sen bu takımı sevmiyorsun demektir. Taraftar tabii ki protestosunu yapsan ama ölçülü şekilde olmalı."

SAMSUNSPOR'UN HAKKINI YEDİRTMEYİZ
"Hakem penaltılarımızı vermedi ve yanlış kararlar verdi. Hakem hataları ilk defa bizde olmuyor. Biz hakeme rağmen yendik lafını gerçekleştirmeliyiz. Bizim önceliğimiz oyun oynamak. Samsunsporun hakkını kimseye yedirtmeyiz."

İSTANBUL DERNEKLERİ GEREKENİ YAPMADI
"Kampanyayı başlatırken Samsunspor yenildiği zaman, Samsun yeniliyor dedik. Samsun'la ilgili sözü olan, hizmet etmek isteyen kim varsa ilgilenir. Bunu görmezlikten gelemeyiz. İstediğimiz seviyede İstanbul derneklerinden yardım toplayamadık. Bu takım hepimizin takımı. Ben kendime para istemiyorum, kulübe para topluyoruz. Bizim mi aramamız lazım? Samsun'u seven herkes elini taşın altına koyacak. Samsun'da yaşıyorsan, Samsun'da kazanıyorsanız yine verecek. Hasta ölüyor, önce oksijen vermemiz lazım."

KAYYUMLA DEVAM EDİLEMEZ
"Bu takımın yönetimi kayyumla gitmemeli. Samsunspor kayyuma kaldı dedirtmemek lazım. Biz Samsun'a sahip çıkamadık, memurlara yönetiyoruz deniliyor. Biz yine yönetimin arkasında olacağız. Takımı ortada bırakmayız ama önümüzdeki sene böyle devam ederse Samsun için ayıp olur. Yönetim çıkması halinde de onlara destek olacağız. İş adamları da, (Vali bizim için bir imkan) diye düşünerek gelsinler. Kimseye ön yargılı değiliz, bizim tarafımız Samsunspor. Kim gelirse onla çalışarak Süper Lig'e çıkacağız. Para getiren adam korkmasın. Biz kesin destek olacağız yalnız bırakmayacağız. Yönetimin içindeymişiz gibi destek olacağız. Yönetimi düşünenlere çok büyük bir güvence."

SON 2 MAÇ ÖLÜM KALIM...
"Son iki maç bizim için ölüm kalım meselesi. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Prim konusunda da destekleri bekliyoruz. Takımımızın görevini en iyi yapması halinde sonuç alacağız."

ALT YAPI SAMSUNSPOR'U RAHATLATACAK
"Samsun nüfus açısından büyük ölçekli bir il. Samsun sporcu lisansı açısından da zengin bir il. Bunu işletmek de bize düşüyor. Alt yapıyı güçlendirmeliyiz. En azından yerli 3-5 futbolcumuz olsaydı çok daha rahat ederdik. Gayretlerimiz de devam edecek. Kapalı spor salonumuzu bütün tesislerimizi kullanmalıyız. Ne gerekiyorsa biz de destek olmaya hazırız. Alt yapıyı güçlendirmek, Samsunspor için çok daha rahatlatacak."


Samsunla ilgili sorunlara da değinen Vali Kaymak şunları söyledi:

ANLAMLI KAMPANYA
"Kitap okuma kampanyası çok anlamlı kampanya. Valiliğin temeli eğitimdir. Biz de bunlar için çabalıyoruz. Okuma alışkanlığı döneminde okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Biz çocukları düşünürken aileyi de kattık. Sosyal medyada da büyük bir ilgi gördü. Kitap okumanın vakti yoktur. Çok anlamlı bir kampanya oldu. Katılan ailelere okul müdürlerini milli eğitim müdürleri ilçe müdürlerine çok teşekkür ederim. Bunlar fark yaratmaktır."

2'NCİ ÜNİVERSİTE
"2'nci üniversite konusunda ciddi bir çalışma yapıyoruz. Ümit ediyoruz ki açılır. Bu üniversitenin de nasıl olacağı da önemli. Burada son kararı sonuçta Cumhurbaşkanımız verecek. 24'ünde cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak diye düşünüyorum. Samsun büyük şehir, diğer illerde 2'nci üniversite var, Samsun'da olması da, Samsun'a büyük katkı sağlayacaktır. Açarken de güzel bir şey açılması gerekir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin gölgesinde kalmayız."

LOJİSTİK İHRACATIMIZI ARTIRACAKTIR
"Lojistik köyden beklentimiz, ilimizin ihracatı çok düşük, Türkiye'nin yüzde 1.2 civarında. İhracatımızı arttıracağını düşünüyorum. Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan'la verimli bir toplantı yaptık. Yatırımcı kuruluşları topladık ve uzun sürdü. Samsun'un ortak paydası ve ortak aklını oluşturmamız lazım. Samsun siyaset yönünden de çok güçlü ve ileride güç olarak yansayacak diye düşünüyorum. Merkez OSB doldu, Kavak-Samsun arasında yeni bir OSB bakıyoruz. Çok ciddi çalışmalarımız sürüyor"

EXE MEDYA grubuna övgü: 'Samsun için bir şans!'

Samsun Valisi Osman Kaymak, EXE Medya'yı ziyaret etti. EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt tarafından karşılanan Vali Osman Kaymak, ilk olarak Samsun Gazetesi'ni ve samsungazetesi.com'u ziyaret etti.

SAMSUN GAZETESİ'NE ÖVGÜ
Vali Kaymak, "Geçtiğimiz yıl 5 Haziran'da yayın hayatına giren Samsun Gazetesi'ne geç de olsa hayırlı olsun ziyaretimizi gerçekleştirdik. Gerek yazılı gerek internet üzerinden yayın yapan Samsun Gazetesi, şehrimizin medya sektöründe kısa sürede çok önemli bir yere sahip oldu. Bugün burada donanımlı bir çalışma ortamı ve güçlü bir kadro gördüm. Başarılarınızın daimi olmasını diliyorum" diyerek Genel Yayın Yönetmeni Muammer Dilber'i kutladı.

MEDYA SEKTÖRÜNDEKİ ATILIMLAR
Vali Kaymak, daha sonra Samsun Canlı Haber TV'yi de ziyaret etti. Kaymak, burada yaptığı açıklamada ise, "Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber TV, medya alanındaki atılımları ve başarı çalışmalarıyla takdiri hak ediyor. Böylesine güçlü medya basın yayın organlarına sahip olması Samsun için çok büyük avantaj" dedi.

Vali Osman Kaymak'a ziyaretlerinde Samsun Valiliği Basın Yayın Halkla ilişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Hayri Şen de eşlik etti.

Haber: Caner AKYÜZ - Ali BİROL

Son Güncelleme: 21.03.2018 19:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner222