Söz, Atakum Mimar Sinan sakinlerinde "Türkiye için dönüm noktası!.."

24 Haziran seçimi öncesinde ‘Söz Milletin’ sloganıyla Samsunlulara mikrofonlarımızı uzatmaya devam ediyoruz. Bu kez röportajımızın konukları Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi sakinleri oldu

Söz, Atakum Mimar Sinan sakinlerinde "Türkiye için dönüm noktası!.."

24 Haziran seçimi öncesinde ‘Söz Milletin’ sloganıyla Samsunlulara mikrofonlarımızı uzatmaya devam ediyoruz. Bu kez röportajımızın konukları Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi sakinleri oldu

17 Mayıs 2018 Perşembe 10:56
banner167

Samsun Canlı Haber TV ekibi Samsunluların 24 Haziran seçimiyle ilgili düşüncelerini almaya devam ediyor. Röportajımızın bu kez konukları Atakum İlçesi Mimar Sinan Caddesi sakinleri oldu. Vatandaşlara, “24 Haziran Genel Seçimi için ne düşünüyorsunuz” diye sorduk. Bakın vatandaşlar bu sorumuza ne cevaplar verdi.

TEMEL SORUNLAR ÇÖZÜLMEDEN 
SEÇİME GİDİLMEMELİYDİ
Talat ŞIHMAN: Öncelikle ülkemiz için en hayırlısı hangisi olacaksa o olsun. Kimin geleceği veya gideceği hakkında bir fikrim yok fakat başarılar diliyorum.  Ülke olarak çok fazla badireler atlattık ve hala bu badirelerin çoğunu yaşıyoruz. Dış ülkelerde yaşanan olumsuzluklar bunun gibi Suriye’de yaşanan olaylar, Yunanistan’ın yıllardır Türkiye üzerindeki etkileri gibi birçok badireler var. Yani bu süreçte seçime gidilmeli miydi diye kendime sorduğum oluyor. Bence gidilmemeliydi. Türkiye temel meselelerini çözdükten sonra seçime gidilseydi, daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.  

İLK TURDA NETLİK KAZANSIN
Recep CİVELEK: Tabi ki her şeyin hayırlısını diliyoruz. İnşallah, seçim 2’nci tura gitmeden ilk turda netlik kazanır. Her Türk vatandaşı gibi bende ülkemiz için her zaman güzel, hayırlı olmasını isterim. Umuyorum ki seçimin sonuçları da istediğimiz gibi olur. Herkes için güzel bir sonuç çıkar. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimlerde de kazanacağını düşünüyorum. Biz eskileri çok fazla yaşayıp, neler olduğunu bildiğimiz için bu zamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hatta günden güne iyiye gittiğimizi ve ülke olarak geliştiğimizi düşünüyorum. Türk vatandaşları olarak inşallah eski günlerde ki gibi olayları yaşamayız her zaman güçlü bir ülke olarak ilerleriz. Sonuçların ne olacağı hakkında açıkçası bir fikir söyleyemiyorum fakat her şeyin hayırlısı olsun inşallah. 

ERDOĞAN GİDERSE
KAYIP ÇOK OLUR
Ahmet Fevzi GÜLTEKİN: Genel seçimlerde AK Parti ile devam edileceğini düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yolda devam etmesini, bizlerle birlikte olmasını istiyorum.  Eğer Recep Tayyip Erdoğan seçimlerde kaybederse Türkiye çok büyük zararlara uğrayacaktır diye düşünüyorum. Tabi ki bir Türk vatandaşı için ülkemin ve insanlarımızın zarar görmesini kesinlikle istemem. Fakat Cumhurbaşkanımız giderse eğer, İslam âlemi için büyük kayıp olur. Günümüzde İslam Âlemini desteleyen tek ülkenin Türkiye olduğunu düşünüyorum. İslam ülkelerinin bile Müslümanlardan yana olduğunu düşünmüyorum. Dolayısı ile Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkenin başında kalması ve devam etmesini gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde ki ekonomi, eskiye göre biraz daha iyi ama tabi tam olarak henüz düzelmiş, toparlanmış değil. Toparlanmasını umut ediyorum. Ülkemiz içi en hayırlısı ne ise olsun inşallah. 

CUMHURBAŞKANIMIZ İLE DEVAM EDERSEK...
İlknur Havva GÜLTEKİN: Açıkçası ben çok fazla siyaset ile ilgilenmiyorum. Bu yüzden söyleyebileceklerim kısıtlı fakat ben şahsi olarak şuan ki hükümetten fazlasıyla memnunum. Devletimizin vatandaşlar ile her yönden ilgilendiğini düşünüyorum. Örnek verecek olursam eğer, sağlık yönünden, ulaşım yönünden ve diğer birçok benzeri konuda bize gerekli desteği veriyor diye düşünüyorum. Eğer seçim sonrası da Recep Tayyip Erdoğan ile devam edebilirsek, bir şeylerin daha iyi olabileceğini düşünüyorum.  Seçim sonrası Türkiye’yi olumlu gelişmeler bekliyor diye düşünüyorum.  

ÜLKEMİZİ REFAHA ÇIKARANA DESTEK
Davut UÇAR: Ülkemiz adına demokrasinin öne çıkmasını istiyorum. Hangi siyasi parti olduğu önemli değil. Ülkemizin geleceği için, uluslararası arenada daha iyi temsil edilebilmek için, ekonomik olarak ülkemizi daha refah seviyeye çıkarabilmek için hangi parti olduğu önemli değil bu yüzden. Benim için önemli olan ülkemizi gerçekten güçlü hale getirebilmesi mümkün olan bir parti. Ben her partiye eşit mesafede yaklaşıyorum ve hepsini değerlendiriyorum.  

ÜLKEMİZİN İYİYE GİDECEĞİNİ ZANNETMİYORUM
Zeliha PARLAK: Herkesin bildiği gibi şu sıralar ortalık çok fazla karışık bir durumda. Her şeyin düzelmesini isterim tabi ki ve o yüzden inşallah iyisi gelir diyorum. Umarım iyi bir yönetici gelir ve bu karışıklığı bir an önce çözebilir. Seçimin sonuçlarının herkes için olumlu ve hayırlı olmasını isterim. Fakat eğer olumsuz bir sonuç alınırsa, ortalık olduğundan daha fazla karışacaktır diye düşünüyorum. Net bir şekilde dile getirebileceğim bir fikrim maalesef yok. Yine de ben Ülkemizin çok iyi olacağını zannetmiyorum. Kendi düşünceme göre olumsuz sonuçlar elde edilecek ve bir ilerleme kaydedemeyeceğiz gibime geliyor. Umarım her şey yoluna girer ve herkesin memnun olduğu bir Türkiye olur. Hakkımızda hayırlısı olsun. 

ERDOĞAN İLE SIRTIMIZ YERE GELMEZ
Halil AKBAŞ: Öncelikle hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun diyorum. Fakat benim düşünceme göre şuan ki hükümet, vatandaşlara güzel hizmet vermekte. Bu sebepten dolayı AK Parti hükümetinin kalmasını ve bu yolda bizlerle ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum.  Sayın, Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi daima ileri götürebilecek bir cumhurbaşkanıdır. Umuyoruz ki seçimin sonuçları da bu şekilde neticelenir ve gücümüze güç katarız. Allah izin verirse ve bu ülkenin başından Recep Tayyip Erdoğan’ı eksik etmezse ben kolay kolay sırtımızın yere geleceğini düşünmüyorum. 

HÜKÜMET İLK TURDA KURULMALI
Emine AYAZOĞLU: Gönlümüz her zaman iyi olmasından yana. Kim ülkemiz için iyi şeyler, güzel şeyler düşünüyorsa Allah başımıza onu nasip etsin istiyorum. Biz vatandaş olarak kimin ne düşünerek, ne yaptığını, neden yaptığını bilemiyoruz. Fakat bizlerde bazı şeylerin bilincindeyiz. O yüzden hakkımızda hayırlısı olsun. İyilikten, güzellikten yanayız. İlk turda kurulmazsa diye bir tedirginliğim var. Çünkü ilk turda kurulamama olayı bizleri biraz dağıtabilir, sarsabilir diye düşünüyorum. Halk, ilk turda bir hükümetin kurulamayacağını düşünüyor. Eşimle, dostumla konuştuğum kadarıyla da ilk turda hükümet kurulamayabilir gibi bir düşünce oluştu insanlarda. Eğer böyle olursa biraz karışacağız gibi düşünüyorum. O yüzden temennim ilk turda kurulup yolumuza iyi bir şekilde gitmek isterim. 

ÜLKEMİZİN TAPUSU İSTENİYOR
Şenol AKSOY: Önümüzdeki seçim çok farklı ve ciddi bir seçimdir. Hatta buna Türkiye’nin bir dönüm noktasında olduğunu söyleyebiliriz diye düşünüyorum. Ülkemizin gelişen siyasi ve ekonomik atmosferine baktığımızda da, Türkiye’mizin gerçekten bir kaos ortamı yaşadığını söyleyebiliriz. Burada insanların çok bilinçli bir şekilde oy kullanmaları gerektiğini söylemek istiyorum. Ayrıca her vatandaşın mutlaka oy kullanmasını istiyorum. Siyasete, seçime, geleceğe şahsiden ziyade genel bakılmalı diye düşünüyorum. Ekonomi olarak, siyasi olarak, ülkemizin geleceği olarak bakılmalı. Bizden sonra çocuklarımız ve torunlarımız yaşayacak bu ülkede. Ülkenin tapusunun istendiğini, seçimin bu anlamda olduğunu düşünüyorum. Siyasi atmosferin daha da sertleşeceğini düşünüyorum. Herkesin bilinçli bir şekilde oy kullanmasını ve sonuçların iyi olmasını diliyorum. 

TÜRKİYE BİR DÖNÜM NOKTASINDA
Samiye FARIMAZ: Memleketimiz için hayırlısı ne olacaksa o olsun inşallah. 24 Haziran seçimi çok ciddi bir seçim. Herkes bunun bilincinde. Zannediyorum ki, her şey güzel olacak. Demokratik seçim açısından, Türkiye güzel bir fırsat yakaladı diye düşünüyorum. İnşallah bu fırsatı güzel değerlendirebiliriz ve güzel sonuçlar alırız. Dönüm noktasında olduğumuzu biliyoruz. Seçim sonrasında iyi veya kötü birçok gelişmeler ya da gerilemeler yaşanacaktır diye düşünüyorum. Umarım en az zararla veya çok güzel gelişmeler ile ilerleyebiliriz. Her şey memleketimiz için. Sonuçların, tüm Türkiye’mizin yüzünü güldürecek neticede olabilmesini umuyorum. 

Röportaj: Mustafa TOGUR – Hande ONAT

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner165

banner163

banner171