(Görüntülü) Samsun’un eğitimdeki ışığı; Bilgi Okulları

Samsun’da anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesiyle marka olmayı başaran Bilgi Okulları, ‘Samsun’un eğitimdeki ışığı’ olmayı hedefliyor

08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:29

Bilgi Okulları, Samsun’da marka haline gelen ve anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve fen lisesiyle ‘Samsun’un eğitimdeki ışığı’ olmayı hedefliyor. 24 yıllık eğitimcilik tecrübesinin yanı sıra, 15 yıldır da eğitim sektöründeki kuruculuk ve yöneticilik deneyimini Bilgi Okulları’na taşıyan Kurucu Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kılıçarslan, Samsun Medya Grubu’na önemli açıklamalarda bulundu. 

SAMSUN'DAN ÇIKAN MARKA
24 yıllık eğitimcilik tecrübesiyle, 15 yıllık eğitim sektöründeki kuruculuk ve yöneticilik deneyimini Bilgi Okulları’na taşıyan Kurucu Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kılıçarslan, "2015 yılından itibaren anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve fen lisesi olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Bilgi Okulları, Samsun’un kendi içinden çıkan ve akademik başarıyı çok önemsemiş bir yapının devamı niteliğinde bir okul. Dershanecilik geçmişinin bu yapıya katksısının yanı sıra, öğrencilerin gelişimini sadece akademik başarı ile sınırlamayan diğer sosyal ve sportif alanları da önemseyen ve destekleyen bir yapıya sahip bir eğitim kurumudur ” dedi.

BENLİKLERİNİ ORTAYA KOYUYORLAR
Anaokulu ve ilkokul grubundan başlayarak öğrencilerin özgüvenini çok üst düzeye çıkaracak, onların kendi benliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam oluşturmanın çok önemli olduğunu belirten Kılıçarslan, “Anaokulunda öğrencilerimizin değerlerini önemseyen bu ülkenin temel kavramlarını, temel değerlerini önemseyen bir yapının bizim en önemli mihenk noktamız olduğunun farkında olarak, eğitim öğretim sürecini şekillendiriyoruz. İlkokul öğretmenlerimizin bu anlamdaki ve bu alandaki yeterliliklerini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın hem elde etmeleri gereken kazanımları hem de arkasından birtakım yeterliliklerini günbegün daha da ileriye götürmek adına yapacakları çalışmalara olanak sağlıyoruz. Ortaokul kısmına geldiğimizde, çocukların 11 yaşından itibaren kendilerini buldukları o dönemde kendilerini keşfetmelerine uygun ortamlar sağlıyoruz. Gerek sportif faaliyetlerde gerek robotik kodlama faaliyetlerinde; çok ciddi çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

LGS’DE BÜYÜK BAŞARI
Akademik başarıyı çok önemsediklerini belirten Kılıçarslan, "LGS'de tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencilerden biri bizim okulumuzdaydı. Sadece bir birinciyle kalmayarak, 450 puanın üzerinde puan alan çok fazla öğrencimiz oldu. Çocuklarımızı ortaokuldan liseye aldığımızda, birçok öğrencimiz lisede burada devam etmeyi çok önemsiyor. Biz de onlara olabildiğince sağlıklı olanaklar sunmayı gerçekten çok istiyoruz ve önemsiyoruz. Buna uygun ortamlar da hazırlıyoruz. Lise döneminde 9 ve 10’uncu sınıfta özellikle çocuklarımızın o dönemlerde edinmeleri gereken kazanımları üst düzeyde elde edebilmek adına çalışmalar yapıyoruz. Yabancı dili çok önemsiyoruz. Yabancı dil ile ilgili çalışmalarımızı şu aşamada yoğunlaştırdığımız bir dönemdeyiz. EAQUALS akreditasyon programına entegre olma çalışmalarını yürütüyoruz. 9 ve 10’uncu sınıfta 12 saat İngilizce eğitim veriyoruz. Bu çalışmalarımızı da uluslararası bir eğitim standardı olan EAQUALS ile taçlandırmayı önemsiyoruz. Samsun’da bu çalışmaları üniversite düzeyinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi yapıyor. İlk, orta ve lise düzeyinde de ilk olarak uygulayan okul olacağız. Geleceği bu bağlamda önemsiyor ve sağlam temeller oluşturacak çalışmaları bünyemize dahil ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILAR 
Kılıçarslan, "Bunun yanı sıra, robotik kodlama alanında çok önemli çalışmalar yapıyoruz. 2 yıldır yurtdışında ülkemizi çeşitli ülkelerde temsil ediyoruz. Türkiye’de düzenlenen turnuvalarda elde edilen başarılar neticesinde Amerika'da finallere katılarak, bayrağımızı dalgalandırma şerefini yaşadık. Vex robotik alanında yapmış olduğumuz çalışmalarda, bu çalışmaların altyapısını biz anaokulundan beri devam ettiriyoruz. Anaokulunda, ilkokulda, ortaokulda bu çalışmaları çok yoğun bir biçimde ders programlarına entegre ediyoruz. Bilgi Okulları, Samsun'da robotik kodlama alanında en üst düzeyde kendini kabullendirmiş bir yapı içerisinde bütün öğrencilerimiz robotik ve kodlama alanında eğitim alıyor. Derslere entegre ediyoruz. Ders saatlerinde önemsemekle beraber, kulüp çalışmalarında da çocuklarımızın ilgi ve meraklarını artırmalarını sağlıyoruz. Türkiye'de çeşitli organizasyonlara katıldık ve bu organizasyonlardan çok büyük çapta başarılarla döndük. Bunu sistematik olarak eğitim öğretim sürecinde devam ettiriyoruz" dedi. 

EN ÖNEMLİ ETKİ ÖĞRETMEN
Öğretmen kalitesine çok önem verdiklerini ve öğrencilerin başarısındaki en önemli etkenin öğretmenler olduğunu ifade eden Kılıçaraslan, "Dershanecilik döneminden beri kendi rüştünü ispat eden bir yapı içerisindeyiz. Hem ortaokulda hem lisede bugüne kadar yüzlerce hatta üniversite hazırlık dershane sürecini dahil edersek, çok uzun yıllardır binlerce öğrenci ile karşı karşıya geliyoruz. Bu anlamda başarılarına imza atmak adına uğraşlar veriyoruz. Öğrencilerin başarılarındaki en önemli etkinin öğretmen olduğunu biliyoruz. Öğretmen kalitesine çok önem veriyoruz. Öğretmen kalitesi en üst düzeyde olduğu sürece, öğrencilerin de buna bağlı olarak kendilerini yukarıya çekeceklerinin fakında olarak hareket ediyoruz ve davranıyoruz. Öğretmenlerimizin bu işin öznesi olduğunun farkındayız ve ona göre davranıyoruz. Dolayısıyla eğitim öğretim işini bir sonuç değil de süreç olarak almanın da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sürecimizi iyi geçirdiğimiz zaman, sonucun her halükarda iyi olacağının da farkındayız. Samsun’da özel okullara baktığımızda, belli bir sayının üzerinde öğrencisi olan okullar, bir elin parmaklarını geçmiyor. Biz, bize oluşturulan bu güvene layık olabilmek adına günbegün en üst düzeyde çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu. 

YEREL MARKA OLMANIN GURURU
Bilgi Okulları’nın, Samsun’un kendi içinden çıkan bir marka olduğunun altını çizen Kılıçarslan,  "Biz, yerel bir markayız ve yerel markanın önemli olduğunu biliyoruz. Samsun’da belirli bir sayının üzerinde öğrenci olan okulların içerisinde yerel marka olarak, bir tek Bilgi Okulları var. Bu yerel markayı güçlendirme konusunda çok kararlı ve istekliyiz. Dolayısıyla Samsun’da birçok alanda marka eksikliğinin olduğunun da farkındayız. Eğitim alanında da bu bağlamda denemelerin olduğunu fakat yeterince başarılı olamadıklarını da biliyoruz. Bilgi Okulları, bu konuda çok önemli bir fırsat elde etmiş durumda. Bilgi Okulları’nın ‘amatör bir ruhla’ devam ediyor olması, burada çok önemli bir etken. Samsun’a ait yerel bir markayı çok daha üst düzeye getirebilmek ve güçlendirebilmek adına çok üst düzeyde yine çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Merve İLHAN, Uğur ATICI

Son Güncelleme: 08.07.2019 09:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner227

banner222